Házenkáři vstoupili do kvalifikace MS výhrou 34:32 nad Belgií

4. 11. 2015 19:18
Čeští házenkáři vstoupili do první fáze kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2017 očekávaným vítězstvím 34:32 nad Belgií.
Filip Jícha
Filip Jícha | Foto: Ladislav Adámek/chf.cz

Praha - Čeští házenkáři vstoupili do první fáze kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2017 očekávaným vítězstvím 34:32 nad Belgií. Reprezentanti v Praze ve dvanácté minutě vedli o šest branek, ale nakonec se o výhru nad papírovým outsiderem museli strachovat až do konce a druhý poločas dokonce prohráli.

V sobotu v Kortrijku je na programu odveta, zápasy se zbylým soupeřem v tříčlenné skupině Tureckem se budou hrát v lednu. Do červnového play off postoupí pouze vítěz.

Češi začali náporem a během pěti minut získali čtyřgólové vedení. Když ve dvanácté minutě zvýšil kapitán Jícha, který hrál první zápas za reprezentaci od lednového světového šampionátu v Kataru, na 12:6, zdálo se, že domácí tým už v poločase povede nad outsiderem vysokým rozdílem.

Jenže českému celku nefungovala obrana, takřka vyprodaná aréna na Podvinném mlýně tak sledovala gólovou přestřelku. Belgičané chvíli před pauzou snížili už jen na rozdíl tří branek, pak se ještě těsně před přestávkou prosadil nováček v národním týmu Šlachta a do šaten se šlo s neobvykle vysokým poločasovým skóre 22:18.

Po přestávce v české brance nahradil Galiu zkušený Štochl a blýskl se několika zákroky. Domácí tým odskočil do šestigólového vedení, jenže pak udělal několik chyb v útoku a hosté sérií tří branek snížili. Čeští trenéři zareagovali oddychovým časem, ale Belgičané se přiblížili už na rozdíl dvou tref.

Domácím se úplně přestalo dařit v útoku, za dvacet minut druhé půle jen sedmkrát skórovali a hosty nezlomily ani tři proměněné sedmičky v podání Jíchy. Belgičané překvapivě vydrželi se silami a definitivně rozhodnuto o "povinném" českém vítězství bylo až po dvou úspěšných zákrocích Štochla těsně před koncem.