Házenkáři Zubří postoupili přes Kypřany do 2. kola Poháru EHF

ČTK
3. 9. 2006 21:52
Čeští házenkářští vicemistři ze Zubří porazili v odvetném utkání prvního kola Poháru EHF kyperský celek Cyprus College 23:22 a postoupili do dalších bojů, v nichž se na přelomu září a října utkají s rumunskou Energii Pandori.

Základ k postupu položili svěřenci Ivana Hargaše v sobotním utkání, které na domácí půdě vyhráli rozdílem osmnácti gólů.

Výrazné sobotní vítězství už Valachy nepřinutilo k plnému nasazení. Z jejich vlažnějšího přístupu outsider dlouho profitoval: 56 minut vedl a ještě deset minut před koncem se za stavu 16:19 zdálo, že si ze Zubří odveze alespoň jeden vítězný skalp.

Domácí však odvrátili blamáž. Poprvé srovnali teprve čtyři minuty před koncem a výhru trefil v poslední minutě Randýsek.

"Náš mladý celek nabral alespoň částečně důležité mezinárodní zkušenosti, které se nám budou jistě hodit v domácí soutěži. Hodně si cením také toho, že soupeř odehrál oba zápasy v duchu fair play a po sobotním výprasku se neuchýlil k nějakým nesportovním zákrokům," řekl novinářům trenér Ivan Hargaš.

Výsledek: Gumárny Zubří - Cyprus College 23:22 (10:10).
Nejvíce branek: Kulišťák, Opálka a Pišťák po 4 - Argyru 6, Nikiforu 4. Rozhodčí: Andorka, Hucker (oba Maď.). Vyloučení: 5:6. Diváci: 600. První zápas: 38:20, postupuje Zubří.