reklama

Vaughnová bude velkou posilou i pro českou reprezentaci, tvrdí Hejková

Kia Vaughnová Kia Vaughnová autor: Milan Kammermayer
Basketbalistky USK Praha suveréním způsobem obhájily mistrovský titul a po loňském triumfu se jim znovu podařilo probojovat do závěrečného turnaje čtyř nejlepších evropských celků. Do příští sezony vstoupí s novou koncepcí a opět s vysokými ambicemi.

Praha - Basketbalistky USK Praha suveréním způsobem obhájily mistrovský titul a po loňském triumfu se jim znovu podařilo probojovat do závěrečného turnaje čtyř nejlepších evropských celků. Do příští sezony vstoupí s novou koncepcí a opět s  vysokými ambicemi.

"Základ družstva bude tvořit devět zkušených profesionálních top hráček, které doplní šest nadějných děvčat, vesměs studentek,“ prozradila trenérka Natálie Hejková v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jak jste spokojena s účtem uplynulé sezony?

Byla to zase super sezona. Velice si cením postupu do Final Four Evropské ligy. Už jsem nemohla počítat s Janou Veselou a Evou Vítečkovou, tedy klíčovými hráčkami našeho družstva. Obě patřily i do vybrané evropské společnosti, a přesto ani toto oslabení nás negativně nepoznamenalo. Čtvrté místo proto považuji za velký úspěch českého basketbalu.

K jakým hráčským změnám dojde v USK v letním období?

Ze zahraničních hráček se loučí pouze Srbka Ajdukovičová a z českých opor, bohužel, v současnosti ta největší, Katka Elhotová. Nejprve se chtěla vydat do USA, ale protože je těhotná, tak své plány musela přehodnotit. Chce se brzy vrátit do našeho týmu, ale zatím je asi předčasné uvažovat o tom, kdy to bude. Není vyloučeno, že družstvo doplní ještě jedna zahraniční hráčka.

Ve vaší elitní devítce je pět zahraničních basketbalistek. Nejvíc se v poslední době mluvilo o Američance Kia Vaughnové....

Asi kvůli jejímu výroku, že pokud bude novým prezidentem Spojených států Donald Trump, tak se do New Yorku nevrátí (smích). Ať už volba amerického prezidenta dopadne jakkoli, tak Kia už si zažádala o české občanství a snad by ho během několika měsíců mohla obdržet. Určitě by to uvítalo i národní družstvo, kam svým kvalitním výkonem patří. V České republice má za sebou už pět sezon, s našimi životními podmínkami se sžila, psychicky je odolná a je zde celkově spokojena.

Váš realizační tým zůstane ve stejném složení?

Bude posílen. Mým asistentem se stane reprezentační kouč Ivan Beneš a hlavním trenérem individuální přípravy hráček pak sportovní manažer reprezentace Lubor Blažek. Ráda pracuji se zkušenými odborníky a oba do této skupiny patří. Na spolupráci s těmito velice schopnými lidmi se těším.

reklama