reklama

Hejnová byla zklamaná: Škoda že jsem neběžela čtvrtku

Zuzana Hejnová Zuzana Hejnová autor: Reuters
Česká běžkyně Zuzana Hejnová litovala po neúspěšném rozběhu osmistovky, že na HME neběžela čtvrtku.

Praha - Bylo to pro ni velké dilema, běžet čtvrtku, na kterou je zvyklá, nebo si zkusit osmistovku, se kterou by mohla nastoupit i na příštím halovém MS v Portlandu. Česká běžkyně Zuzana Hejnová si na domácím HME vybrala druhou možnost a po pátečním vyřazení v rozběhu litovala, že se nerozhodla opačně. Ve třetí skupině doběhla pátá s časem 2:05,63 a skončila hluboko v nepostupovém pásmu.

"Asi to z mé strany bylo špatně takticky, kdyby to bylo rozběhnuté rychleji, tak bych to asi uvisela, ale tím, že se běželo pomalu, tak jsem se tam nezvládla dostat a zafinišovat. A na to, abych za to vzala sama od začátku, ještě nejsem dost zkušená," prohlásila zklamaná Hejnová po závodě.

Podle mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek rozhodla její nezkušenost, protože pořádný závod si vyzkoušela jen v únoru v Linci a tam se kvalifikovala na HME do Prahy.

"Závod v Linci se běžel rovnoměrně, pořád stejně rychle, ale tady to bylo naopak a já nenastoupila v pravou chvíli. To byla asi největší chyba," dodala Hejnová.

Masná: Zuzka běžela od začátku špatně

Zatímco na osmistovce měla podle letošních tabulek až 18. čas, na hladké čtvrtce figurovala na 12. pozici z 29 přihlášených závodnic. "Škoda že jsem si nevybrala tu čtvrtku, tam bych měla šanci projít až do finále," litovala.

Že to z její strany bylo o nezkušenosti, potvrdila i její kolegyně Lenka Masná, která naopak z druhého místa čtvrtého rozběhu postoupila.

"U Zuzky to bylo hlavně o těch zkušenostech, protože fyzicky by na to měla se jich udržet, ale od začátku to dělala všechno špatně, odbíhala si celou osmistovku, běžela v druhý dráze. Je to o tom, aby do příště věděla, co si fyzicky může dovolit," zhodnotila Masná.

Osmadvacetiletá Hejnová původně plánovala, že se bude na osmistovku soustředit na příštím halovém světovém šampionátu v Portlandu. Po páteční zkušenosti si ovšem vůbec není jistá.

Nejvíc fandil Dvořák

"Nevím, jestli tomu ještě dám šanci, teď jsem zklamaná. Asi na to mám, jen když se běží rychle a plynule. Nevím, jak to bude dál," smutnila.

To Masná měla štěstí, že v rozběhu dostala britskou favoritku Jenny Meadowsovou, která vládne evropským tabulkám.

"Mohla jsem se za ní vyvést. Věřila jsem, že ty holky z toho budou mít trochu strach, protože znají její jméno a styl běhu, takže jsem počítala s tím, že poběžím za ní a na to druhé místo to bude stačit."

A stačilo, do cíle navíc přiběhla s letošním nejlepším časem 2:03,25. Během svého vystoupení stíhala prý vnímat skvělou kulisu domácích fanoušků. "Atmosféra je super.  Když člověk neběží naplno, tak vnímá i to okolí. Hlavně jsem slyšela Tomáše Dvořáka, který byl nepřeslechnutelný," chválila Masná šéfa českého atletického týmu.

Hejnová: Hlavně že jsem zdravá

V sobotu ji kromě osmistovky čeká i účast ve štafetě na 4x400 metrů, nabitého programu se ale nebojí. "Jsme všichni profíci, ten trénink musí směřovat k tomu, aby to člověk vydržel, i když ten závod je pokaždé jinak náročný a den nemusí zrovna sednout. Snad to s holkama zvládneme v pohodě a vyválčíme nějakou dobrou pozici a můžeme pak pomýšlet i výše," řekla.

Hejnovou čeká už jen štafeta, která má medailové ambice, takže na tu se teď musí soustředit. "Já jsem hlavně ráda, že jsem zdravá a můžu vůbec běhat, protože ten loňský rok byl hodně špatný," naráží česká reprezentantka na svoje loňské trable.

reklama