reklama

Hejnová kvůli rekordům nakupuje šaty. Bude atletkou Evropy?

Zuzana Hejnová na tiskové konferenci. Zuzana Hejnová na tiskové konferenci. autor: CPA Eduard Erben
Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová se po měsíčním odpočinku začala připravovat na další sezonu

Praha - Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová se po měsíčním odpočinku začala připravovat na další sezonu. Závěr roku si zpestří řadou společenských povinností a účastí na slavnostním vyhlašování sportovních anket. První ji čeká již v sobotu, kdy budou v Tallinnu vyhlášeni nejlepší atleti Evropy a Hejnová patří mezi favoritky v ženské kategorii.

"Už jen to, že jsme byla nominována mezi nejlepší, beru jako velký úspěch. Podařilo se mi to poprvé v kariéře. Uvědomuji si, že bych mohla být vysoko, když mě pozvali osobně, ale nedokážu říct, jak (vysoko). Necháme se překvapit," uvedla Hejnová na dnešní tiskové konferenci v Praze. V minulosti Evropská atletická asociace zveřejňovala výsledky v předstihu, letos je ale oznámí až na slavnostním galavečeru.

Šestadvacetiletá bronzová medailistka z loňských olympijských her v Londýně je i velkou favoritkou anket o nejlepšího domácího atleta, o českého Sportovce roku a nechybí ani mezi nominovanými na Atleta světa. V příštích dnech proto bude častým hostem v módních salónech, neboť si musí zajistit odpovídající garderobu.

"Klade to docela velké nároky na šatník. Zatím jsem připravená jen na evropského atleta. Sehnat pěkné šaty, ve kterých bych se dobře cítila, je náročné hlavně časově. Na další akce se budu dovybavovat postupně," uvedla s úsměvem Hejnová, která v letošním roce neprohrála ani jeden závod. Všech třináct startů proměnila ve vítězství a vedle MS ovládla i Diamantovou ligu.

Po Srí Lance a Egyptu už zas trénuje

Ihned po skončení sezony Hejnová odletěla s přítelem na dovolenou. Nejprve na Srí Lanku a poté do Egypta. "Na Srí Lance jsme hodně cestovali, nebylo to moc odpočinkové. Poznali jsme kus světa, ale je pravda, že to bylo náročnější, než jsem čekala," přiznala svěřenkyně trenéra Dalibora Kupky. V Egyptě už jen relaxovala a potápěla se v moři. "Tam jsem si odpočinula do sytosti," uvedla.

Po návratu do Prahy se začala připravovat na další sezonu. Na začátku to ještě proložila oslavami letošních úspěchů, ale nyní se již věnuje jen tréninku. "Docela mě překvapilo, že podle testů jsem na tom byla na začátku lépe než loni. Je vidět, že bude na čem stavět. Nemusím začínat od nuly jako v minulosti," řekla Hejnová. Zatím se ale ještě musí k tréninkům přemlouvat. "Fyzicky to problém není, ale psychicky se mi moc nechce. Začínáme ale pozvolna, dostanu se do toho," podotkla.

Na další sezonu ještě moc nemyslí, je ale prakticky jisté, že její součástí budou i halové závody. "Trenér je zastánce, že by se v hale mělo závodit. Když se daří tam, venku se na to naváže. Když budu zdravá, nebudu se tomu bránit. Alespoň si odpočinu od tréninku, bude to příjemné odreagování," uvedla Hejnová, která letos třikrát vylepšila český rekord až na 52,83 sekundy.

Rodačka z Liberce počítá s tím, že soupeřky budou mít v roce 2014 ještě větší motivaci ji porazit. "Určitě se jim to letos nelíbilo a budou více trénovat. Já ale taky. Viděla jsem tréninkový plán Dalibora a asi se rozhodl, že budu rychlejší," řekla Hejnová. Na světový rekord Rusky Julie Pečonkinové z roku 2003, který má hodnotu 52,34, nyní nemyslí. "Letos jsem se zlepšila výrazně, ale to nemůže jít pořád stejně. Ke světovému rekordu je ještě velký kus cesty. Důležité je, abych zopakovala tuhle sezonu," dodala Hejnová.

reklama