reklama

Počkejte na nás, pane rozhodčí. Češky pokračují ve vítězné jízdě, ale pospíchat nehodlají

Markéta Nausch Sluková (na snímku) a Barbora Hermannová si doma zahrají čtvrtfinále. Markéta Nausch Sluková (na snímku) a Barbora Hermannová si doma zahrají čtvrtfinále. autor: Dalibor Sosna
Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová zvládly deštivé osmifinále turnaje Světového okruhu v plážovém volejbale, a tak si letos počtvrté zahrají o postup do medailových bojů. V zápase proti Polkám se potýkaly mimo jiné s chvátajícím rozhodčím.

Ostrava - Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová v základní skupině domácího turnaje Světového okruhu v plážovém volejbale sice jednou zaváhaly, ale v play off se naladily na vítěznou vlnu. Po triumfu nad Polkami Kolosiňskou a Kociolkovou jsou už ve čtvrtfinále.

V sobotu dopoledne hrály nasazené jedničky doma znovu v chladných podmínkách, místy dokonce za mírného deště. "Zaplaťpánbůh, že teď hrajeme v leginách, protože jsem zatejpovaná, jako by mi už bylo třicet," glosovala Sluková, která oslaví jubileum už za pět dní.

Fixační pásky na podporu svalů používá kvůli problémům s tříslem, ale jinak jí deštivé počasí moc nevyhovuje. "Ráda hraju v brýlích, a když prší, mám na nich kapky, což je nepříjemné. Při silnějším dešti navíc nacucne míč. Dneska to bylo naštěstí jen drobné mrholení," usmála se Sluková.

Kolosiňská s Kociolkovou svou skupinu, ve které zdolaly druhý český pár Hoidarovou Kolocovou a Kvapilovou, vyhrály a na rozdíl od Češek měly v pátek volno. "Zpětně si myslím, že bylo lepší včera hrát. Možná trochu ubylo sil, ale zvýšili jsme si herní sebevědomí," řekla Hermannová.

V první sadě zvítězily Češky 21:18, ve druhé 21:19, ale ani v jedné z nich nemusely drama díky předchozímu náskoku dopustit. "To je věc, na které musíme pracovat. Nemůže spoléhat na dvoubodový polštářek, top týmy nám v koncovkách tolik prostoru nedají," uznala Sluková.

Legendární Kerri nic nebalí. Kterého titulu si cením nejvíce? Toho z příští olympiády, hlásí Legendární Kerri nic nebalí. Kterého titulu si cením nejvíce? Toho z příští olympiády, hlásí Čtěte zde

"Ale bylo důležité, že jsme nepropadly nervům. Maki mě podpořila a i po mých příjmech, které jsem honila po celém kurtu, jsme dokázaly složit," dodala Hermannová ke koncovce zápasu.

Souboj s blokem a hladovým rozhodčím

Zejména zkraje utkání se Češky vyrovnávaly s netypickou hrou polské blokařky Kolosiňské, která skáče u sítě později, než je obvyklé. "Simon (Nausch - trenér, pozn. red.) a celý tým nás takticky výborně připravili, patří jim dík. Proti té zvláštní obraně jsme to zvládly," hodnotila Sluková.

"Ta blokařka skáče hodně pozdě z nízkého dřepu, prostě se vždycky vynoří tam, kde ji nečekáte," pokračovala pražská rodačka. Nebyl to ovšem pouze polský blok, s čím se vicemistryně Evropy z předminulé sezony potýkaly. Připomínky měly k hlavnímu rozhodčímu.

Slukové se nelíbilo, že na Češky před zahájením výměny nepočkal. "Má pokyn, aby hru uspěchával, ale mám pocit, že zrovna my nejsem tým, který by nějak zvlášť zdržoval. Minimálně třikrát jsme nebyly vůbec postavené na příjem. Proto jsme se vztekala," vysvětlovala Sluková.

Do debaty s izraelským sudím Šlomim Muchtarim se pustila několikrát. "Dostala jsem jedno eso, kdy jsem stála se srovnanýma nohama vedle sebe, naprosto nepřipravená. To mi vadilo. Tento rozhodčí to navíc dělá pořád stejně. Asi někam spěchá," divila se česká polařka.

Hermannová úpěla při masáži bolestí, potom cítila na domácím kurtu až nadpozemskou energii Hermannová úpěla při masáži bolestí, potom cítila na domácím kurtu až nadpozemskou energii Čtěte zde

"Ptaly jsme se ho, kde mají tak dobrý oběd," vtipkovala Hermannová, jež by se s rozhodčím podle pravidel bavit neměla. To smí jen kapitánka. "Za Maki jsem tam trošku strašila," smála se Hermannová. Doma v Ostravě si Češky užívají hlasitou podporu a nehodlají na kurtu pospíchat.

V dalším kole čekají světové dvojky

Ve čtvrtfinále narazí na Němky Chantal Laboureurovou a Julii Sudeovou, světový pár číslo dvě. "Ten zápas si užijeme, šance vidím půl na půl," odhadla Hermannová. Češky hrály proti německému páru pětkrát s bilancí tří výher a dvou porážek. "Známe je dobře," ujistila Sluková.

Čtvrtfinále by mělo začít kolem páté hodiny odpoledne, jak využijí české jedničky pauzu? "Probereme taktiku, zregenerujeme, skočíme si na jídlo. Bude čas si dát šlofíčka a my rádi šlofíčkujeme," smála se Hermannová.

Němky ve skupině zdolaly Martinu Bonnerovou a Šárku Nakládalovou, a tak mají Sluková s Hermannovou už podruhé možnost pomstít porážku reprezentačních kolegyň. Semifinále hrály letos jednou na turnaji v Haagu, odpoledne zabojují o další postup mezi nejlepší čtyři.

Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly Prohlédněte zde
reklama