reklama

Hermannová a Sluková jsou na ME v osmifinále, druhý ženský pár musí o postup bojovat

Markéta Nausch Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová. Markéta Nausch Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová. autor: Milan Kammermayer
Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková vyhrály na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Jurmale i druhý zápas a postoupily přímo do osmifinále. Druhý ženský pár Michaela Kubíčková, Michala Kvapilová čeká v Lotyšsku první kolo play off.

Šesté nasazené Hermannová s Nausch Slukovou navázaly ve skupině F na úterní dvousetové vítězství a v boji o osmifinále zdolaly 21:19, 21:15 italskou dvojici Marta Menegattiová, Viktoria Orsiová Tothová.

Tady Maki staví nový domov. A o kousek dál tajně ujídá nejlepší čokoládový dort Tady Maki staví nový domov. A o kousek dál tajně ujídá nejlepší čokoládový dort Čtěte zde

"Byl to těžký zápas a očekávaly jsme to, protože holky jsou dlouhodobě na tour a mají spoustu zkušeností," uvedla v nahrávce pro média Hermannová. "V prvním setu jsme to tak trošku ukradly dvěma esy v závěru, což nám dodalo sebevědomí a holkám ubralo," konstatovala.

Český tým měl radost, že postoupil z prvního místa. "Můžeme tak vynechat zítřejší předkolo a počkat si na vítěze play off. Nehrát předkolo může být v tomhle turnaji výhoda, protože se má zítra změnit počasí. Z krásných 25 stupňů se sluníčkem by se to mělo otočit skoro o deset stupňů, má být hnusně a zima, strašný vítr. Může být výhoda netrávit v tomhle počasí moc času a našetřit síly na odpolední zápas," uvedla Hermannová.

Kubíčková s Kvapilovou absolvovaly druhé utkání ve skupině B a po úvodní výhře podlehly druhé nasazené německé dvojici Margareta Kozuchová, Laura Ludwigová jednoznačně 12:21 a 12:21. Místo přímého postupu do osmifinále tak musejí obhájkyně čtvrtfinále absolvovat 1. kolo play off.

Z pozice náhradníků se dostali na poslední chvíli na ME Jan Dumek s Václavem Berčíkem a začali porážkou. Zkušeným Rakušanům Clemensi Dopplerovi s Alexanderem Horstem, kteří už mají z minulosti evropské medaile a jsou vicemistry světa z roku 2017, podlehli 13:21 a 21:23.

Dumek s Berčíkem v hlavní soutěži zastoupili české jedničky Davida Schweinera s Ondřejem Perušičem, jenž má potíže s ramenem. O postup ze skupiny D budou usilovat ve čtvrtek proti belgické dvojici Dries Koekelkoren, Tom van Walle.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Jurmale (Lotyšsko):

Muži:

Skupina D:

Horst, Doppler (20-Rak.) - Dumek, Berčík (13-ČR) 2:0 (13, 21), Plavinš, Točs (4-Lot.) - Koekelkoren, Van Walle (29-Belg.) 2:0 (16, 19).

Ženy:

Skupina B:

Ludwigová, Kozuchová (2-Něm.) - Kubíčková, Kvapilová (18-ČR) 2:0 (12, 12).

Skupina F:

Hermannová, Sluková (6-ČR) - Menegattiová, Orsiová Tothová (11-It.) 2:0 (19, 15).

reklama