reklama

Umí použít hrubou sílu, ale také zahrát hlavou. Ve finále to určitě klapne, slibuje Sluková

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková jsou ve finále ostravského turnaje. Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková jsou ve finále ostravského turnaje. autor: Dalibor Sosna
Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová vyřadily také druhou německou dvojici a odpoledne nastoupí v Ostravě ve finále turnaje Světové série proti Kanaďankám. Češky se pořád zlepšují a Bienertové se Schneiderovou nedaly mnoho šancí.

Ostrava - Finálový sen se stal skutečností, Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová si zahrají na ostravském turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu o titul. V semifinále porazily Němky Bienertovou a Schneiderovou ve dvou setech 21:19 a 21:17.

První sada byla vyrovnaná, ale Češky byly neustále o krok vepředu a vývoj utkání kontrolovaly. Často se jim dařilo přelstít Němky technickými údery. "Ony to do nás spíš mydlily a my jsme míče více umísťovaly. Je to naše síla, že se hře umíme přizpůsobit," povídala Sluková.

Několikrát přehrála soupeřky ulívkou těsně za síť, jindy do míče práskla tvrdou smečí. "Myslím, že Tori (Victoria Bienecková) nebyla úplně ve své kůži, zkazila spoustu servisů. Připomínaly jsme si s Barčou, že ji musíme dusit a podávat na ni," prozradila česká polařka.

Hermannová zakončila první set úderem na čáru a zkraje druhého setu byla nejlepší hráčkou na kurtu. Odmítá však, že by šlo o bezproblémové semifinále. "Takový není žádný zápas, pokud soupeřky neskrečují, což jim nikdy nepřejeme. Musely jsme sáhnout pro zbylé síly," řekla.

Český pár v tomto složení si zahraje finále na turnaji Světové série znovu po roce, vloni skončily Sluková s Hermannovou na pětihvězdičkovém podniku v Poreči druhé, jeden titul mají z Antalye z roku 2015.

Kamarádi nám nevěří, že tu hrajeme. Miluju to tady, chválí ostravský turnaj polská Brazilka Agatha Kamarádi nám nevěří, že tu hrajeme. Miluju to tady, chválí ostravský turnaj polská Brazilka Agatha Čtěte zde

Na domácím turnaji zabojují o zlatou medaili vůbec poprvé. "Už postup do semíček byl skvělý, ale tohle je ještě lepší. Když už jsme se dostaly takhle daleko, chceme zlatou. Chtějí ji i Kanaďanky," podotkla Sluková.

Heather Bansleyová a Brandie Wilkersonová zdolaly v semifinále Němky Borgerovou a Kozuchovou a proti Češkám mají stoprocentní bilanci tří vítězství a šesti vyhraných setů. "Nikdy se nám proti nim nepodařilo zahrát nejlepší zápas," poznamenala Sluková.

"Ale teď máme na své straně třetího hráče, úžasné fanoušky. Určitě to ve finále klapne," slíbila devětadvacetiletá rodačka z Prahy. "Teď už se není na co šetřit. Dáme do toho vše a uvidíme, co tam ještě máme schované," dodala. Ženské finále s českou účastí začne v Ostravě v 16:20.

reklama