reklama

Hernych si připsal první výhru na okruhu v sezoně

Jan Hernych. Jan Hernych. autor: Reuters
Jan Hernych se na turnaji v Halle dočkal první letošní výhry na okruhu ATP.

Halle - První letošní vítězství na okruhu ATP si připsal Jan Hernych, který zahájil travnatou část sezony na turnaji v Halle výhrou nad Danielem Brandsem.

Německý tenista, který na nedávném French Open trápil i Rafaela Nadala, podlehl až 254. hráči žebříčku ATP 2:6 a 4:6.

V dalším kole se Hernych, který si musel účast v hlavní fázi soutěže vybojovat v kvalifikaci, utká s lepším z dvojice Gaël Monfils - Milos Raonic.

Travnatou část sezony dnes zahájí také ženy. Levou nohou do ní vkročila Karolína Plíšková, která v prvním kole turnaje v Birminghamu podlehla Mirjaně Lučič-Baroniové, a také Petra Cetkovská, jež ve dvou setech nestačila na Mathilde Johanssonovou.

V Británii se dnes ještě představuje sestra Karolíny Plíškové Kristýna, která o druhé kolo v těchto chvílích hraje s Coco Vandewegheovou.

Poslední česká tenistka, která jde dnes do akce, je Lucie Šafářová, která na antuce v Norimberku vyzve Sesil Karatantčevovoou.

Tenisový turnaj mužů v německém Halle (tráva, dotace 779.665 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Hernych (ČR) - Brands (Něm.) 6:4, 6:2, Mayer (8-Něm.) - Fischer (Rak.) 6:2, 6:2, Južnyj (Rus.) - Gimeno-Traver (Šp.) 6:1, 6:2, Zverev (Něm.) - Goffin (Belg.) 1:6, 6:4, 7:5.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 235.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Lučičová-Baroniová (Chorv.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:3, 6:2, Hamptonová (USA) - Hsieh Su-Wei (10-Tchaj-wan) 6:2, 6:3, Pironkovová (Bul.) - Davisová (USA) 6:2, 6:1, Tomljanovičová (Chorv.) - Oudinová (USA) 6:3, 6:1, Doloncová (Srb.) - Koehlerová (Portug.) 6:7 (8:10), 6:0, 6:3.

reklama