reklama

Po Šafářové a Hernychovi končí i Štěpánek

Radek Štěpánek Radek Štěpánek autor: Reuters
Jan Hernych podlehl ve čtvrtfinále turnaje v Hertogenboschi Guillermo Garcia-Lopezovi, Lucie Šafářová nestačila na Jamie Hamptonovou.

Eastbourne - Na turnaji v Eastbourne dnes skončily i další dvě české naděje: Lucie Šafářová i Radek Štěpánek se s britským turnajem loučí ve čtvrtfinále.

Štěpánek nestačil na Andrease Seppiho, jemuž podlehl 4:6, 2:6 (online přenos jsme sledovali ZDE). Přitom úvod se českému hráči povedl výborně, vedl 3:0 a 30:0. Jenže chybami dovolil Seppimu srovnat a přestože ještě jednou vedl 4:3, vítězství v první sadě ukořistil Ital.

Ten začal lépe i druhý set a postupně duelu začal dominovat. Štěpánek přitvrdil podání, což jej ještě chvíli udrželo ve hře, ovšem Seppi si postup do semifinále pohlídal.

Šafářová velkou šanci nezvládla

Doslova na raketě měla odplatu za French Open česká tenistka Lucie Šafářová, která podávala proti Jamie Hamptonové na vítězství. 

Situaci ale stejně jako první kolo Roland Garros nezvládla, když dvěma dvojchybami a dalšími nevynucenými chybami darovala Američance za stavu 6:3, 5:4 gem, který nakonec znamenal zvrat v celém utkání.

Hamptonová, která na letošním French Open vyřadila Šafářovou v prvním kole, totiž následně vyhrála tiebreak druhé sady jasně 7:1, a ve třetím setu i přes jedno další ztracené podání za dvě hodiny a čtyři minuty českou hráčku udolala.

Dlužno ovšem říci, že třiadvacetiletá Američanka v zápase téměř nechybovala a Šafářová s ní dokázala držet krok pouze tehdy, pokud sama hrála svoji nejlepší hru.

Hernych dalšího soka neskolil

Ani Jan Hernych si tento týden v semifinále nezahraje. Ve čtvrtek byl nad jeho síly Španěl Guillermo Garcia-Lopez, kterému Hernych na trunaji v Hertogenboschi podlehl 4:6 a 1:6.

Český tenista přitom měl lepší vstup do zápasu, když hned v úvodním gemu sebral soupeři podání, ovšem Španěl se rychle dostal zpět do zápasu a nedal až 228. hráči žebříčku ATP šanci.

I tak jsou ale výkony Hernycha z posledních týdnů překvapením. Třiatřicetiletý český tenista se totiž letos na kurtech trápil a první výhru na okruhu zaznamenal teprve před týdnem v Halle.

V Hertogenboschi přitom stejně jako v Německu musel projít kvalifikací a dnešní čtvrtfinále bylo jeho nejlepším výsledkem na okruhu po téměř roce.

Tenisový turnaj mužů a žen v Eastbourne (tráva):

Muži (dotace 468.460 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

F. López (Šp.) - Verdasco (Šp.) 6:4, 7:6 (8:6), Seppi (7-It.) - Štěpánek (ČR) 6:4, 6:2, Dodig (Chorv.) - Fognini (8-It.) 6:3, 6:2.

Ženy (690.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Hamptonová (USA) - Šafářová (ČR) 3:6, 7:6 (7:1), 6:4, Vesninová (Rus.) - Li Na (2-Čína) 7:6 (7:4), 6:3.

Tenisový turnaj mužů a žen v Hertogenboschi v Nizozemsku (tráva):

Muži (dotace 410.200 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

García-López (Šp.) - Hernych (ČR) 6:4, 6:1.

reklama