5. 11. 2009 17:58
Djokovič - Hernych 6:0, 6:0
Jan Hernych
Jan Hernych | Foto: Reuters

Basilej - Tenista Jan Hernych utrpěl v druhém kole turnaje v Basileji jednu z nejpotupnějších porážek své dvanáctileté kariéry na okruhu ATP.

Třicetiletého českého hráče dnes deklasoval 6:0, 6:0 třetí muž světového žebříčku Novak Djokovič ze Srbska.

Devětapadesátý hráč světa Hernych přitom letos s Djokovičem odehrál dva vyrovnané zápasy. V Dubaji prohrál ve třech setech a v Marseille 5:7 a 4:6.

Před třemi lety na trávě v Hertogenboschi ho dokonce porazil. Dnes však neměl proti dvaadvacetiletému favoritovi nejmenší šanci.

Při snaze o svou typickou útočnou hru ztroskotával na přesných Djokovičových lobech a prohozech a celkem šestkrát ztratil podání.

Sám se v prvním setu dostal ke třem brejkbolům, ale neuspěl. Zápas trval v basilejské hale pouhých 52 minut