reklama

Heroický výkon a dvojnásobná radost. Nejsme tady jen jako komparz pro holky, těšilo Perušiče

Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner dosáhli v Ostravě na největší úspěch v kariéře. Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner dosáhli v Ostravě na největší úspěch v kariéře. autor: ČTK
Nejen české beachvolejbalistky si zahrají na turnaji v Ostravě o medaile, překvapivou jízdu dotáhli až do semifinále také Ondřej Perušič a David Schweiner. Výhra nad favorizovanými Brazilci je posunula k životnímu úspěchu a přinesla bonus pro diváky.

Ostrava - Ne, český beachvolejbal není o jen ženách, želízka má také mezi muži. A ta se pod vítkovickými pecemi rozzářila naplno. Ondřej Perušič a David Schweiner si na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Ostravě zahrají o medaile, poprvé v kariéře.

Začátkem května si nejlepší česká dvojice zahrála finále v Mersinu, ale turecký turnaj byl oceněn "pouze" třemi hvězdami. "Byli jsme tam stříbrní a také si toho ohromně vážíme," řekl Schweiner. "Ale do Ostravy se sjela absolutní špička, porazili jsme top týmy světa," radoval se Perušič.

Češi zdolali ve čtvrtfinále favorizované Brazilce Evandra s Vitorem Felipem, přitom už postup ze skupiny brali jako úspěch. "Jsme nadšení, už to čtvrté místo je pro nás něco neskutečného," nevěřil Perušič. Nevěřil tím spíš, jakým způsobem s parťákem brazilské bombarďáky smázli.

Vyrovnaný první set utrhli v koncovce (22:20) a ve druhé sadě dovolili mistru světa Evandrovi s kumpánem jen 15 bodů. "Co jsme vylezli ze skupiny, jsme v pozici outsidera a asi je to naše výhoda. Hrajeme bez tlaku a v té atmosféře to jde tak nějak samo," usmál se Perušič.

Bývalý florbalista Perušič a tenista Schweiner sobotní program uzavírali, ale přesto na jejich čtvrtfinále zůstaly ochozy téměř plné. Po posledním zkaženém servisu Brazilců začali fanoušci jásat, zato čeští hrdinové jako by nevěřili. Žádné velké pumpování, spíš udivené pohledy.

Ostrava v euforii. Sluková si přeje tu nejkrásnější placku, trenéra čeká další noc na zemi Ostrava v euforii. Sluková si přeje tu nejkrásnější placku, trenéra čeká další noc na zemi Čtěte zde

"Všichni známe Evandra a co umí na podání. Pořád jsme trochu počítali, že se může splašit a nasázet třeba čtyři esa," popisoval Schweiner pocity Čechů při náskoku ve druhé sadě. Ale pak je to najednou 20:15 a výhra opravdu blízko," doplnil Perušič.

Emoce přijdou časem. "Zatím si to neuvědomujeme, je to vyhraný zápas jako každý jiný. Ale samozřejmě to teprve doceníme," pravil Schweiner.

Všeobecně se doufalo, že by v Ostravě mohly bojovat o nejvyšší příčky české ženy. Ať už Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou, anebo Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová. Ale semifinále v podání mužů? Naprostá pecka pro český beachvolejbal.

"Nebyli jsme tady jen jako komparz holkám a ukázali jsme, že jsme taky schopní konkurovat těmhle top týmům," přiznal třiadvacetiletý Perušič. On a o necelé čtyři měsíce starší Schweiner se v boji o finále postaví v neděli proti Polákům Piotru Kantorovi a Bartoszi Losiakovi.

Čekají je světové jedničky, které ještě na turnaji v Ostravě neztratily set. Jaká jsou očekávání? "To jsou Dejvovi oblíbenci, to on si užije. Hrají rychle, mají spoustu signálů, tam si blokař pořádně zaběhá," popíchl spoluhráče Perušič. "Prostřídáme se," prohodil Schweiner.

Češi nastoupí v semifinále proti Polákům v neděli zhruba v 11:35, na centrální kurt ve vítkovickém areálu se dostanou po skončení zápasu Slukové a Hermannové proti Bieneckové a Schneiderové. Dočká se vydařený premiérový ročník Ostrava Beach Open českých medailí?

Kamarádi nám nevěří, že tu hrajeme. Miluju to tady, chválí ostravský turnaj polská Brazilka Agatha Kamarádi nám nevěří, že tu hrajeme. Miluju to tady, chválí ostravský turnaj polská Brazilka Agatha Čtěte zde
reklama