reklama

H+H jako Kvitová. Na prvním Turnaji mistryň chtějí vyhrát

Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková jedou do Istanbulu pro titul Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková jedou do Istanbulu pro titul autor: Jan Langer
"Chceme vyhrát." Takový cíl dvojice Andrea Hlaváčková - Lucie Hradecká před jejich premiérou ve čtyřhře na Turnaji mistryň.

Praha - "Chceme vyhrát." Takový cíl dvojice Andrea Hlaváčková - Lucie Hradecká před jejich premiérou ve čtyřhře na Turnaji mistryň.

Stříbrné olympijské medailistky z Londýna a poražené finalistky z letošního Wimbledonu a US Open, totiž ještě letos v hale neprohrály a svou neporazitelnost by chtěly udržet i o víkendu v Istanbulu.

Pokud by se jim povedlo vyhrát jak v sobotním semifinále, tak v nedělním finále, napodobily by Petru Kvitovou, která loni rovněž ve své premiéře na turnaji vyhrála. 

"Ruskám máme co oplácet"

Zároveň by se staly vůbec prvním českým párem, který by na Turnaji mistryň zvítězil.

"My ale samozřejmě víme, že jsou tam čtyři nejlepší týmy světa a všechny měly super sezonu," přiznala na úterním setkání s novináři Andrea Hlaváčková.

Spolu s Hradeckou letos ovládly čtyři turnaje, navíc na posledních šesti turnajích vždy postoupily do finále. I proto se dostaly na druhé místo žebříčku WTA. Lépe je na tom jen italský pár Sara Erraniová - Roberta Vinciová, přemožitelky českých tenistek z finále US Open.

Vedle nich se na turnaji představí Rusky Maria Kirilenková a Naďa Petrovová a Američanky Liezel Huberová a Lisa Raymondová.

"Italky a Američanky jsme letos porazily i s nimi prohrály. Rusky jsme ještě nezdolaly, ale aspoň jim máme co vracet," řekla Hlaváčková. 

"Chceme dohrát v hale bez prohry"

Hlaváčkové a Hradecké se povedlo vyhrát všechny tři halové turnaje, ve kterých se letos představily - v Midlandu, Memphisu a v Lucemburku, kde triumfovaly v neděli.

"Chceme sezonu ve stejném stylu dohrát. Doufám, že to dokážeme," věří si Hradecká.

Na turnaji mistryň vyhrály z českých hráček Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Helena Suková a Jana Novotná, nikdy tomu tak ale nebylo se svou krajankou.

Naposledy se z triumfu v roce 1997 radovala Jana Novotná po boku Američanky Lindsay Davonportové.

"Speciálně se nemusíme slaďovat a sehrávat, spíš jde jen o to si zase zvyknout po dvouhrách na debla, což mi trvá dvacet minut," uvedla Hlaváčková k tomu, že s Hradeckou hrála v Lucemburku poprvé od US Open.

"Určitě bychom Fed Cup rády hrály"

Šestadvacetiletá Hlaváčková a o rok starší Hradecká totiž mezitím hrály turnaje dvouher, takže u nich nebyl problém v nerozehranosti.  

"Jejich pojetí není klasicky deblové. Obě hrají spíš singla a dokážou se výborně sladit. Kvality z dvouhry přenášejí do čtyřhry," uvedl kouč Hlaváčkové Tomáš Petera.

Ve čtvrtek se v Istanbulu dozvědí los, ještě o den dříve ohlásí kapitán fedcupového týmu nominaci na finále se Srbskem, které se hraje příští víkend v O2 areně. 

"S nominací přijde kapitán, ale určitě bychom rády hrály," dodala Hlaváčková.

reklama