reklama

Hingisová měla pozitivní test na kokain. Končí kariéru

Martina Hingisová na tiskové konferenci v Curychu. Martina Hingisová na tiskové konferenci v Curychu. autor: Reuters
Nikdy jsem nedopovala, brání se rodačka z Košic

Bern - Švýcarská tenistka Martina Hingisová, narozená v Československu, měla při letošním Wimbledonu pozitivní test na kokain.

Pětinásobná grandslamová šampionka to podle agenury Reuters oznámila na čtvrteční tiskové konferenci v Curychu, kde zároveň sdělila, že se chystá ukončit profesionální kariéru.

"Nechala vybuchnout bombu," komentuje dnes oznámení Martiny Hingisové přední švýcarský list Neue Zürcher Zeitung (NZZ).

Vzdávám to, řekla tenistka

"Měla jsem pozitivní test, ale nikdy jsem drogy nebrala a cítím se stoprocentně nevinná. Nechce se mi bojovat s antidopingovými agenturami," uvedla včera sedmadvacetiletá hráčka.

Právě nepříjemné tahanice s dopingovými komisaři, které by jí teď téměř jistě čekaly, Hingisovou přesvědčily, aby boj za své očištění raději vzdala.

"Kvůli mému věku a zdravotním problémům jsem se rozhodla skončit s profesionální kariérou," dodala někdejší tenisová světová jednička.

O tom, že je vzhledem ke své drobné postavě pro doping "jako stvořená", se spekulovalo už dávno.

I když ostatní hráčky "běhaly dvakrát tolik co já," k žádným zakázaným prostředkům ani lékům jsem se nikdy neuchýlila, řekla tenistka švýcarským novinářům.

Poté, co na tiskové konferenci přečetla své prohlášení, neodpověděla ani na jednu otázku.

Odchod z 19. místa WTA

Rodačka z Košic se kvůli zdravotním důvodům s tenisem rozloučila už jednou - v roce 2003. V prosinci 2005 se však rozhodla opět pokračovat.

Čtěte také: Nová fakta: Sázkařská aféra v tenise se rozrůstá

I přes několik zranění z poslední doby se bývalá přítelkyně Radka Štěpánka aktuálně nachází v žebříčku WTA na 19. místě, když se naposledy představila na turnaji v čínském Pekingu.

27letá hráčka vyhrála ve své kariéře pět singlových grandslamových titulů. V roce 1998 zvítězila jako deblistka dokonce ve všech čtyřech grandslamových turnajích.

reklama