reklama

Historický úspěch: Bauer je vítězem Světového poháru

Lukáš Bauer (uprostřed) během závodu na 11,4 km dlouhé trati v Liberci. Lukáš Bauer (uprostřed) během závodu na 11,4 km dlouhé trati v Liberci. autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Lukáš Bauer má v čele SP už nedostižný náskok

Drammen - Světový pohár ovládl poprvé v historii český běžec na lyžích! Lukáš Bauer už s definitivní jistotou získal křištálový glóbus, protože jeho jediný konkurent v boji o celkový triumf René Sommerfeldt se nepřihlásil do středečního sprintu v norském Drammenu.

Lyžař z Božího Daru má na svém kontě 1 196 bodů a žádný ze soupeřů ho již nemůže v celkovém pořadí předstihnout.

Čtěte také:
Famózní Bauer si v Lahti přiblížil křišťálový glóbus
Dovoz sněhu? Je to i o penězích, říká Bauer on-line

"Je to samozřejmě super. Myslím, že jsem o tom častokrát snil, ale nečekal jsem, že bych toho mohl dosáhnout. Zvlášť v sezonách, kdy jsem bojoval se zdravím," prohlásil bezprostředně po oznámení zprávy Lukáš Bauer. 

Bauer kraluje světu. Podívejte se na jeho medaile a globy Bauer kraluje světu. Podívejte se na jeho medaile a globy Prohlédněte zde

Třicetiletý závodník prožívá fantastickou sezonu, ve které vyhrál šest podniků SP včetně extrémně náročné a prestižní Tour de Ski.

"Věděl jsem, že můžu vyhrát závod, ale nečekal jsem, že vydržím celou sezonu a udržím vedení až do konce," pokračuje na svých stránkách čerstvý vítěz lyžařského Světového poháru. "Je to sezona snů se skvělým koncem," dodal Bauer.

Do konce celého seriálu zbývá se sprintem v Drammenu pět závodů, Lukáš Bauer se šetří na víkend, kdy se v Holmenkollenu u Osla jede tradiční padesátka.

reklama