Hlaváčková poprvé od ledna postoupila do 2. kola

10. 9. 2014 22:12
Česká tenistka Andrea Hlaváčková oslavila na turnaji v Québeku první vítězství na turnaji WTA od konce ledna, když porazila Paulu Kaniaovou 6:3, 6:0.
Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková | Foto: ČTK

Québec - Česká tenistka Andrea Hlaváčková oslavila na turnaji v Québeku první vítězství na turnaji WTA od konce ledna. Osmadvacetiletá fedcupová šampionka, jež se v žebříčku ve dvouhře propadla na 193. místo, porazila v Kanadě na tvrdém povrchu Polku Paulu Kaniaovou za hodinu a devět minut 6:3, 6:0.

Naposledy se Hlaváčková z vítězství radovala v Pattaye, kde došla až do semifinále. Poté se na okruhu WTA pokoušela na větších turnajích marně projít kvalifikací, na menších podnicích končila v 1. kole.

O postup do čtvrtfinále se Hlaváčková v Québecu utká s druhou nasazenou Ajlou Tomljanovičovou z Chorvatska, kterou v jediném vzájemném zápase v roce 2011 porazila.

Ve 2. kole se představí i Lucie Hradecká, která na singlový úspěch rovněž dlouho čekala. Bývalá deblová partnerka Hlaváčkové naposledy uhrála kolo ve dvouhře na Australian Open. Její příští soupeřkou bude osmnáctiletá krajanka Barbora Krejčíková, jež do hlavní soutěže prošla z kvalifikace.

Tenisový turnaj žen v Québecu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Hlaváčková (ČR) - Kaniaová (Pol.) 6:3, 6:0.

Dvouhra - 2. kolo:

Rogersová (4-USA) - Muhammadová (USA) 6:7 (5:7), 7:6 (7:2), 7:6 (7:5), Mariaová (Něm.) - Brengleová (USA) 4:6, 6:4, 6:0, Karatančevová (Kaz.) - Mladenovicová (3-Fr.) 5:7, 6:4, 7:5, Görgesová (5-Něm.) - Oudinová (USA) 6:2, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Hradecká, Lučičová-Baroniová (3-ČR/Chorv.) - Crawfordová, Vickeryová (USA) 6:2, 6:0, Krejčíková, Mariaová (ČR/Něm.) - Dabrowská, Kania (4-Kan./Pol.) 6:4, 6:4.