Už jen jeden zápas od finále. Hokejbalisté zdolali Švýcarsko, teď vyzvou Finsko

20. 6. 2019 23:10
Čeští hokejbalisté vyhráli ve čtvrtfinále mistrovství světa v Košicích nad Švýcarskem 4:1 a v pátek je čeká od 20:00 v boji o finále duel s Finskem, které vyhrálo nad Řeckem 3:2. Druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí Slovensko s Kanadou.
Jan Bílý dal Švýcarům první gól
Jan Bílý dal Švýcarům první gól | Foto: pardubice2017.com

Češi, kteří stejně jako Kanada v základní skupině neztratili ani bod, proti Švýcarsku po bezbrankové úvodní třetině od 19. minuty prohrávali. Přesně s koncem Havlíkova vyloučení překonal brankáře Šimaru po Paulíkově průniku Schildknecht.

"Věděli jsme, že to bude boj. Švýcaři hráli velmi dobře, zápas byl náročný a utkání nás hrozně moc bolelo. Švýcaři nás hodně napadali, nenechali nás rozehrávat, my jsme moc nevěděli, jak si s tím poradit," řekl trenér českého týmu Jiří Mašík webu hokejbal.cz.

Za necelé čtyři minuty sebral čisté konto Ziörjenovi z pozice mezi kruhy Bílý a v čase 23:50 otočil stav po Špačkově přihrávce Hnízdil. V 37. minutě pojistil náskok při vyloučení Stuckiho ránou zpoza modré čáry Kruček a výsledek ještě dovršil v přesilovce pěti proti třem Kubeš.

"Švýcaři dali v přesilovce gól, ale musím před klukama smeknout. Ještě více nás gól Švýcarů namotivoval a ve druhé třetině jsme výsledek stačili otočit. Rozhodla naše trpělivost. Byl to jeden z pokynů," doplnil Mašík.

S Finskem už se Mašíkův tým utkal v pondělí v základní skupině a vyhrál 7:2. Stejně jako Češi zůstala na turnaji neporažená Kanada, která vyhrála ve čtvrtfinále nad Spojenými státy americkými 4:2. Domácí Slováci, kteří útočí na čtvrté zlato za sebou, zdolali Itálii 3:2.

České hokejbalistky budou hrát o bronz. Po konečném čtvrtém místě v základní skupině hrály o postup do duelu o 3. místo ve dvou duelech s pátou Velkou Británií, kterou ve středu porazily 4:0 a dnes zvítězily vysoko 9:0.

I na sedmém světovém šampionátu tak budou bojovat o medaili. V letech 2007, 2009, 2011 i 2013 získaly bronz, v roce 2015 dosáhly na stříbro a na minulém MS před dvěma roky doma v Pardubicích slavily triumf. V sobotu budou hrát o bronz s domácím Slovenskem nebo Spojenými státy americkými, o čemž se rozhodne v pátek.

Mistrovství světa v hokejbalu v Košicích:

Muži:

Čtvrtfinále:

Česko - Švýcarsko 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 22. Bílý, 24. Hnízdil, 37. Kruček, 40. Kubeš - 19. Schildknecht.

Řecko - Finsko 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), Kanada - USA 4:2 (1:0, 1:2, 2:0), Slovensko - Itálie 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).

Dvojice pro páteční semifinále: Česko - Finsko, Slovensko - Kanada.

Ženy:

Skupina 1:

Slovensko - USA 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1).

Skupina 2:

Česko - Velká Británie 9:0 (1:0, 6:0, 2:0)

Branky: 10., 32. a 44. Křížová, 20. Němcová, 22. Herzigová, 23. Seroiszková, 26. Přibylová, 29. Ledlová, 30. Manhartová.