Hokejbalové derby ovládli v nájezdech Slováci, finále si ale zahrají české dívky

9. 6. 2017 23:49
Semifinále mezi českými a slovenskými hokejbalisty na mistrovství světa v Pardubicích branku nepřineslo, a tak rozhodla až sedmá série nájezdů, po které Slováci postoupili do finále. Tam se po vítězství nad stejným protivníkem prokousaly české dívky.
Hokejbalisté si o zlato nezahrají.

Pardubice - České hokejbalistky porazily v semifinále domácího mistrovství světa v Pardubicích Slovensko 2:0 a budou hrát v sobotu od 11:30 o zlato se Spojenými státy americkými. Ty vyřadily obhájkyně titulu Kanadu po výhře 3:2. Na duel českého týmu přišla do Tipsport areny historicky nejvyšší návštěva na světových šampionátech žen - 3217 diváků.

Svěřenkyně trenéra Karla Manharta se dostaly do vedení v osmé minutě, když se při hře čtyř proti čtyřem trefila od modré čáry Kateřina Němcová. Pojistky náskoku se obhájkyně stříbra z minulého světového šampionátu dočkaly 38 sekund před koncem druhé třetiny díky Anetě Lédlové. Kateřina Zechovská potřetí na turnaji udržela čisté konto.

Češky mají i na historicky šestém mistrovství světa jistou medaili. Po čtyřech bronzech a stříbru budou útočit na první zlato.

Muži ve večerním zápase na Slovensko nestačili, v semifinále prohráli po nájezdech 0:1.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích:

Muži:

Semifinále:

ČR - Slovensko 0:1 po sam. nájezdech

Branka: rozhodující nájezd Svitana. Rozhodčí: Berezitzky (Kan.), Friedli (Švýc.). Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 7592.

Kanada - Řecko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0).

Ženy:

Semifinále:

ČR - Slovensko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 8. Němcová, 30. Lédlová. Vyloučení: 5:7, navíc Kežmarská (SR) 10 min. Bez využití. Diváci: 3217.

USA - Kanada 3:2 (0:1, 0:0, 3:1).