Holuša vylepšil český halový rekord v běhu na kilometr

26. 2. 2015 8:52
Jakub Holuša překonal na atletickém mítinku v Metách český halový rekord v běhu na 1000 metrů.
Jakub Holuša.
Jakub Holuša. | Foto: CPA Eduard Erben

Mety - Jakub Holuša překonal na atletickém mítinku v Metách český halový rekord v běhu na 1000 metrů. Ten od roku 2002 držel Roman Oravec výkonem 2:19,51, Holuša ho ve středu ve Francii vylepšil o šest setin sekundy.

S časem 2:19,45 doběhl sedmadvacetiletý svěřenec trenéra Jiřího Sequenta na druhém místě, zvítězil Jihoafričan André Olivier (2:19,24). Holuša, halový vicemistr světa z roku 2012 na osmistovce, poběží na březnovém HME v Praze patnáctistovku.

"Super závod a super dráha, prohrál jsem jen s Olivierem. Škoda, protože síla byla. Běželo se mi opravdu skvěle a mrzí mě, že jsem se bál nastoupit a jít sám 350 metrů do cíle, protože pak mě zavřeli a musel jsem čekat na 150 metrů. Každopádně forma je dobrá, tak to jen doladit a hurá na HME," citovala Holušu stránka topathletics.org.

Limit pro účast na HME splnil Martin Mazáč v běhu na 60 m překážek. Potřebný čas 7,83 zaběhl v Metách už v rozběhu, ve finále pak byl o tři setiny pomalejší a obsadil páté místo.