reklama

Homerun derby, běh po metách i exhibiční duel. Takový byl baseballový All Star víkend

Podívejte se na fotogalerii z All Star Game Podívejte se na fotogalerii z All Star Game Foto: Robert Vávra
Podívejte se na fotogalerii z baseballového utkání hvězd, které se o víkendu konalo v Třebíči.

Třebíč - Český baseball má za sebou další povedený All Star víkend, který byl letos nabitý událostmi. Stejně jako v minulém roce se i letos odehrál na dvou stadionech. To nejdůležitější bylo k vidění v Třebíči, kde v posledních letech výrazně narůstá zájem fanoušků o tento sport.

Vše odstartoval sobotní duel reprezentační osmnáctky a výběru 1. ligy. Dlouho vyrovnaný zápas na svou stranu zlomili mladíci a nakonec zvítězili 6-1.

V neděli se fanoušci mohli těšit na samotné Utkání hvězd. Tomu předcházely dvě soutěže. Štafetový běh po metách lépe zvládlo kvarteto českých reprezentantů ve složení Petr Síla, Adam Hajtmar, Michal Ondráček a Martin Schneider. Posledně jmenovaný se dostal také do finále Homerun derby. V něm nakonec nestačil na svého spoluhráče a nejlepšího hráče měsíce dubna v extralize Matěje Hejmu.

Ještě před úvodem zápasu předal František Přibyl za všechny rozhodčí All Star Weekendu šek na 10 tisíc korun zástupci fondu Baseball Czech Robertu Vávrovi na podporu charitativního projektu Fond potřebným. Rozhodčí se nejen vzdali kompletního honoráře za své rozhodování během All Star Game, ale ze svého navíc cifru zaokrouhlili na hezky kulatou částku.

V samotném utkání se čeští reprezentanti dostali do vedení hned v první směně, když proti výběru zahraničních hráčů skórovali šestkrát. Vše odstartoval nabuzený Martin Schneider, jenž poslal míček až za plot. Češi postupně navyšovali skóre a to se nakonec zastavilo na čísle sedmnáct. Soupeř dokázal odpovědět pouze třemi body. Reprezentantům se tak povedlo oplatit loňskou prohru, kdy Utkání hvězd otevíralo nový stadion Hrochů Brno.

Pro český výběr to bylo příjemné zpestření před červnovým Pražským baseballovým týdnem, kde obhajuje první místo. Pak již bude vyhlížet zářijové Mistrovství Evropy v Nizozemsku, ze kterého by si Češi rádi přivezli medaili.

reklama