Hopmanův pohár: Kvitová s Berdychem porazili Bulharsko

2. 1. 2012 16:48
Kvitová v pohodě, Berdych se nadřel
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Perth - Úspěšný vstup do Hopmanova poháru má za sebou český pár Petra Kvitová - Tomáš Berdych. V australském Perthu největší favorité na celkový triumf porazili Bulharsko, když zvládli vítězně obě dvě dvouhry.

Světová dvojka Kvitová nejprve bez větších problémů zdolala Cvetanu Pironkovovou po setech 6:4 a 6:2. V prvním setu dokázala soupeřce sebrat servis v šesté hře a sama odvrátila všechny brejkboly bulharské tenistky.

Kvitová královnou tenisu? Jedničkou může být už v lednu
Benešová v úvodu sezony poprvé porazila Šafářovou

Ve druhé sadě prohrávala 1:2, poté však zcela ovládla zbytek utkání, když získala pět her v řadě. Kvitová uspěla i přes problémy s achilovkou, na které si po utkání stěžovala.

Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Sedmý hráč světa Berdych se na výhru nad Grigorem Dimitrovem nadřel mnohem víc. Nakonec ovšem prokázal vyšší kvalitu a zvítězil 6:4, 6:7 a 6:3.

V tie-breaku druhé sady měl český tenista dva mečboly, Bulhar ovšem předvedl heroický výkon a vynutil si třetí set. V tom ale Berdych získal brzy brejk a zápas dotáhl do vítězného konce.

Na výhře českého týmu už nic nezměnila ani závěrečná smíšená čtyřhra, kterou pro sebe získal bulharský pár. Dramatický zápas vrcholil ve třetím setu, který Pironkovová s Dimitrovem vyhráli v poměru 11:9.

Další utkání, a pravděpodobně o poznání těžší, čeká českou dvojici ve středu. Soupeřem bude americký pár Matteková - Fish, který dnes těsně podlehl Dánské dvojici Wozniacká - Nielsen 1:2.

Po očekávných bodech Mardyho Fishe a Caroline Wozniacká musel o vítězi tohoto duelu debl, v němž byla lepší dánská dvojice, která vyhrála 7:6 a 6:3.

Hopmanův pohár, tenisový turnaj smíšených dvojic v Perthu (Austrálie):

Skupina A:

ČR - Bulharsko 2:1
Kvitová - Pironkovová 6:4, 6:2, Berdych - Dimitrov 6:4, 6:7, 6:3, Kvitová, Berdych - Pironkovová, Dimitrov 6:2, 3:6, 9:11

Dánsko - USA 2:1

Nielsen - Fish 6:4, 6:7 (5:7), 4:6, Wozniacká - Matteková-Sandsová 7:6 (7:4), 6:2, Wozniacká, Nielsen - Matteková-Sandsová, Fish 7:5, 6:3.

1. Dánsko 1 1 0 2:1 5:2 1
2. ČR 1 1 0 2:1 5:3 1
3. Bulharsko 1 0 1 1:2 3:5 0
4. USA 1 0 1 1:2 2:5 0