Houston si v Mexiku snadno poradil s Minnesotou

13. 11. 2014 8:38
Basketbalisté Houstonu si ve středečním utkání NBA poradili s oslabenou Minnesotou | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Houstonu si ve středečním utkání NBA poradili s oslabenou Minnesotou, díky vydařené třetí čtvrtině vyhráli 113:101.

Podruhé v historii se zápas elitní severoamerické ligy hrál v Mexiku. Dwight Howard a James Harden, tradiční opory vítězných Rockets, se společně postarali o 45 bodů.

Timberwolves bude dlouho chybět zraněný rozehrávač Ricky Rubio, z jeho spoluhráčů se střelecky nejvíce dařilo Coreymu Brewerovi s 18 body a jedničce draftu Andrewu Wigginsovi, jenž přidal 15 bodů. Loni byl mexický zápas mezi San Antoniem a Minnesotou zrušen kvůli požáru v hale krátce před úvodním rozskokem.

Portland odehrál v Denveru vynikající první poločas, nastřílel v něm 84 bodů a následně proti domácím Nuggets v poklidu udržel náskok (113:130). Blazers přitom měli v nohou těžký zápas s Charlotte, ale nejevili žádné známky únavy. Damian Lillard je dovedl k třetí výhře za sebou 27 body a devíti asistencemi.

Indiana zaskočila Miami

V repríze finále Východní konference zaskočila Indiana hráče Miami, výbornou obranou je udržela na sezonním minimu 75 bodech. Chris Copeland nastřílel v dresu Indiany 17 bodů a dal důležitý koš v koncovce, pivot Roy Hibbert přidal 16 bodů a 15 doskoků. "Takovéhle zápasy musíme vyhrávat. Dnes se nám nedařilo a nezlomili jsme to, ale příště se z toho snad poučíme a v podobném zápase zvítězíme," řekl s 20 body nejlepší střelec poražených Dwyane Wade.

Zraněními sužovaný tým Oklahoma City Thunder potřebuje v nabité Západní konferenci každou výhru jako sůl, tentokrát po výborném výkonu hlavně v druhém poločase zvítězil v Bostonu 109:94. Reggie Jackson a Anthony Morrow dali po 28 bodech a Thunder zlomili zápas na začátku poslední čtvrtiny. Rozehrávač Celtics Rajon Rondo měl blízko k triple-doublu, zaznamenal 20 bodů, 12 asistencí a devět doskoků.

Anthony Davis zazářil 25 body a 12 doskoky a New Orleans Pelicans vedli nad Los Angeles Lakers až o 23 bodů, než povolili v závěru hostům stáhnout na 109:102. Kobe Bryant nastřílel za Lakers 33 bodů, ale spotřeboval na to 28 střel a nedostalo se mu výraznější pomoci od spoluhráčů.

NBA:

Atlanta - Utah 100:97, Boston - Oklahoma City 94:109, Denver - Portland 113:130, Miami - Indiana 75:81, Minnesota - Houston 101:113, New Orleans - LA Lakers 109:102, New York - Orlando 95:97, Phoenix - Brooklyn 112:104, Washington - Detroit 107:103.

Utah 9 3 6 33,3
4. Minnesota 7 2 5 28,6