reklama

Howard jde do Houstonu. Nejlepší obránce NBA odmítl Lakers.

Dwight Howard už nebude hrát za Lakers. Hvězdný pivot se v NBA domluvil s Hostounem. Dwight Howard už nebude hrát za Lakers. Hvězdný pivot se v NBA domluvil s Hostounem. autor: Reuters
Špičkový pivot a jeden z nejlepších obránců v NBA Dwight Howard se z pěti nabídek rozhodl pro Houston. Odmítl i Los Angeles Lakers, kde letos neprožil ideální sezonu.

Houston - Špičkový pivot a jeden z nejlepších obránců v NBA Dwight Howard se z pěti nabídek rozhodl pro Houston. Odmítl prodloužit smlouvu v Los Angeles Lakers, kde neprožil ideální sezonu, a neuspěly u sedmadvacetiletého basketbalisty ani kluby Dallas, Atlanta a Golden State.

"Rozhodl jsem se stát členem Houstonu Rockets. Mám za to, že je to pro mě nejlepší místo a těším se na úžasnou sezonu," napsal na twitteru nejlepší obránce zámořské ligy z let 2009 až 2011. Oficiálně může coby volný hráč podepsat smlouvu nejdříve příští týden ve středu.

Podle informací zámořských médií si někdejší hvězda Orlanda během čtyř let v Houstonu vydělá celkem 88 milionů dolarů. Kdyby zůstal v LA Lakers, měl by lepší plat, jenže o další spolupráci s hvězdným Kobem Bryantem a trenérem Mikem D'Antonim už nestál.

"Máme informaci, že se Dwight rozhodl nevrátit do Lakers. Samozřejmě nás to mrzí," řekl generální manažer klubu z Los Angeles Mitch Kupchak. Howarda přivedl před rokem v létě z Orlanda v rámci velké výměny mezi čtyřmi kluby. Průměry 17,1 bodu a 12,4 doskoku z 76 zápasů ale zůstal za vydařenějšími léty v Orlandu. Možná i proto, že se loni na jaře podrobil operaci zad.

reklama