reklama

Hráčky USK čeká Final Four v Turecku. Atentátům navzdory

Hráčky USK Praha čeká obhajoba titulu v Eurolize na horké půdě tureckého Fenerbahce. Hráčky USK Praha čeká obhajoba titulu v Eurolize na horké půdě tureckého Fenerbahce. autor: Milan Kammermayer
Basketbalistky USK Praha budou obhajovat loňský triumf v Evropské lize v Istanbulu. Final Four bude 15. až 17. dubna hostit klub Fenerbahce ve své Ülker Areně.

Istanbul  - Basketbalistky USK Praha budou obhajovat loňský triumf v Evropské lize v Istanbulu. Final Four bude 15. až 17. dubna hostit klub Fenerbahce ve své Ülker Areně s kapacitou patnáct tisíc diváků. Pořadatele závěrečného turnaje dnes určila organizace FIBA Europe.

Úřadující šampionky USK se v semifinále utkají s Jekatěrinburgem, který loni v Praze porazily v zápase o titul. Druhé semifinále tvoří domácí Fenerbahce a další ruský klub Naděžda Orenburg, jenž se ve Final Four představí poprvé.

"Fenerbahce je klub s bohatou tradicí. V minulých letech Turecko hostilo několik velkých basketbalových akcí včetně mistrovství světa mužů a žen a jsme přesvědčeni, že znovu zažijeme fantastickou basketbalovou atmosféru," uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel FIBA Europe Kamil Novák.

Mezinárodní basketbalová federace udělila Istanbulu pořadatelství navzdory tomu, že v sobotu se v centru tohoto největšího tureckého města odpálil sebevražedný atentátník. Výbuch si vyžádal kromě samotného teroristy čtyři další lidské životy a kvůli hrozbě dalších útoků bylo mimo jiné zrušeno fotbalové derby Galatasaray - Fenerbahce.

Právě hrozba teroristických útoků bleskla hlavou jedné z opor týmu Kateřině Elhotové, když se jméno dějiště dozvěděla. Byla však za Turecko raději než za Rusko, jež také připadalo v úvahu. "Je to mnohem lepší cestování, ale na druhou stranu, se všichni bojíme nějakých teroristických útoků, takže to jediné budeme mít asi na paměti," uvedla na klubovém webu Elhotová.

"Určitě je to lepší lokalita, co se týče právě cesty, nezabere nám to tolik času, lépe se zadaptujeme a myslím si, že tam bude určitě tepleji než v Rusku. Takže toto je určitě pozitivní. Halu v Istanbulu známe všichni a mně osobně se tam hraje dobře. Tak doufám, že se tam bude dařit celému týmu a že dokážeme úspěšně euroligovou sezonu zakončit," řekla šestadvacetiletá česká reprezentantka.

Na bezpečnostní situaci v Turecku zareagovala Evropská unie stolního tenisu (ETTU) a odebrala Istanbulu olympijský kvalifikační turnaj, jenž se tam měl i za účasti českých reprezentantů odehrát 6. až 10. dubna. Náhradní dějiště zatím nebylo určeno.

reklama