České deblistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková nestačily v semifinále French Open na pár Jelena Vesninová - Jekatěrina Makarovová.
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká.
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. | Foto: Eduard Erben

Paříž - České deblový pár Lucie Hradecká - Andrea Hlaváčková stejně jako loni skončil v ženském deblu French Open v semifinále.

A stejně jako před rokem byl nad jejich síly ruská dvojice soupeřek, tentokrát ve složení Jekatěrina Makarovová - Jelena Vesninová.

České tenistky, vítězky turnaje z roku 2011, prohrály v pátek s Ruskami za hodinu a půl 4:6, 5:7.

V těchto chvílích se stále ještě hraje první mužské semifinále singlu, ve kterém se utkávají Novak Djokovič a Rafael Nadal. Zápas sledujeme zde.

Druhý nasazený pár ženské čtyřhry musel brzy proti turnajovým čtyřkám dohánět ztrátu. Ve třetí hře totiž ztratila své podání Hlaváčková a Rusky ve zbylém průběhu sady nepustily své soupeřky k brejkbolu. Výsledkem byla česká prohra 4:6.

Na začátku druhého setu se ale Hlaváčková s Hradeckou výrazně zlepšily a brzy šly do nadějného vedení 4:1. V tu chvíli hrály výborně. Hradecká pálila dělovky od základní čáry a její spoluhráčka úřadovala na síti.

Jenže pak Hlaváčková podruhé v zápase ztratila svůj servis a Rusky se dostaly zpět do zápasu. Navíc za stavu 4:4 prolomily také podání Hradecké a podávaly na vítězství v zápase.

Češky ale odvrátily mečbol a reagovaly re-brejkem, jenže poté při podání Hlaváčkové daly Ruskám další šanci. Tu už pár, který na turnaji ještě neztratil ani set, využil a zvítězil 7:5 ve druhém setu.

Čeští seniorští reprezentanti tak zakončili své vystoupení na Roland Garros jedním titulem (ze smíšené čtyřhry) a jednou účastí v semifinále.