Hradecká v životní formě. V Charlestonu smetla i Erraniovou

10. 4. 2015 22:09
Další česká tenistka Klára Koukalová vypadla na turnaji v Katovicích ve čtvrtfinále.
Lucie Hradecká.
Lucie Hradecká. | Foto: Reuters

Praha - Česká tenistka Lucie Hradecká zdolala ve čtvrtfinále turnaje v Charlestonu Saru Erraniovou 6:2, 6:4 a po téměř dvou letech postoupila na okruhu WTA do semifinále dvouhry. Vítěznou sérii na zelené antuce v Jižní Karolíně protáhla v součtu s dvěma koly kvalifikace už na šest zápasů.

Devětadvacetiletá Hradecká, jež se díky vydařenému vystoupení v Charlestonu vrátí v novém vydání žebříčku do elitní stovky, sice zahájila duel se čtvrtou nasazenou Italkou ztrátou podání, pak už ale v prvním setu nezaváhala. Ve druhé sadě ještě první brejk nepotvrdila, další příležitost za stavu 5:4 si ale uniknout nenechala a při servisu soupeřky proměnila po hodině a čtvrt druhý mečbol.

Semifinále dvouhry si Hradecká na okruhu WTA zahrála naposledy v květnu 2013, kdy došla ve Štrasburku až do finále. Celkem dosud hrála o postup do finále devětkrát, šestkrát na antuce. V Charlestonu bude její další soupeřkou sedmá nasazená Američanka Madison Keysová. S dvacetiletou tenistkou, které v pořadí WTA patří 20. místo, ještě nikdy v kariéře nehrála.

Naopak další česká tenistka Klára Koukalová na turnaji v Katovicích ve čtvrtfinále dohrála. Při premiérovém startu mezi osmičkou nejlepších v této sezoně nestačila na domácí favoritku Agnieszku Radwaňskou a s první nasazenou hráčkou prohrála za necelou hodinu 1:6, 1:6.

Třiatřicetiletá Koukalová měla po celý zápas problémy na servisu a své podání udržela jen jednou v prvním setu. S Radwaňskou, která od této sezony spolupracuje s Martinou Navrátilovou, prohrála i třetí vzájemný zápas, aniž získala set.

Turnaj v Katovicích:

Dvouhra - čtvrtfinále:

A. Radwaňská (1-Pol.) - Koukalová (ČR) 6:1, 6:1, Giorgiová (3-It.) - Kuličkovová (Rus.) 6:3, 6:4.

Semifinálové dvojice: A. Radwaňská - Giorgiová, Van Uytvancková - Schmiedlová.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu v USA (antuka, dotace 731.000 dolarů):

Hradecká (ČR) - Erraniová (4-It.) 6:2, 6:4, Keysová (7-USA) - Davisová (USA) 6:2, 6:2.