reklama

Hradilek zase zdolával branky. Ovšem ty lyžařské

FOTO Vávra piloval branky, Matura učil syna létat V Harrachově se jel šestý ročník exhibičního lyžařského klání RWE KSN Cup 2013, který organizoval Klub sportovních novinářů. Objevily se zde různé sportovní hvězdy. Foto: CPA
Olympijský medailista Vavřinec Hradilek se postavil na lyže a změřil síly v obřím slalomu s dalšími hvězdami českého sportu.

Harrachov - Jeho doménou je voda, ale v Harrachově si slalomář Vavřinec Hradilek obul lyžáky a vyrazil mezi branky na sněhu. Spolu s dalšími hvězdami českého sportu se totiž zúčastnil čtvrtečního novinářského exhibičního závodu RWE KSN Cup 2013 v obřím slalomu.

Závod osobností, který pořádal Klub sportovních novinářů, s přehledem vyhrál snowboardista Michal Novotný.

Start závodu je sice naplánován až na 10. hodinu, ale většina účastníků si zkouší dráhu nanečisto už několik desítek minut před zahájením. V rámci tréninku ale přesto ve slušném tempu se po harrachovské sjezdovce v mrazivém větru prohánějí Hradilek, skokan Roman Koudelka či veslař Ondřej Synek.

Na svůj výstup mají ještě čas. Jako první se ze svahu pouští mladí lyžaři z dětských domovů, kteří se klání také účastní. Po nich vyráží na trať novináři, kteří se předhánějí v časech napříč redakcemi.

Všem to natřel Kokoška

Teprve až sjede většina startovního pole, přicházejí na řadu sportovní hvězdy. Hned první z nich vytře všem zrak. Snowboardcrossař Michal Novotný, alias Kokoška, jako jediný zajíždí vytyčený úsek trati pod půl minuty.

Jeho kolegyně ze závodů na prknech Eva Samková už tak rychlá není a je na svého parťáka hodně naštvaná. Náladu jí ale okamžitě spravil čas Hradilka, který s bolavým ramenem nejel trať v maximálním nasazení. "Jooo, řízla jsem Vávru," raduje se devatenáctiletá snowboradistka.

"To je dobře! Nějak jsem se nemohl do těch branek srovnat," culí se i přes uštěpačné poznámky ostatních závodníků Hradilek.

"Voda je pomalejší, tady si člověk nejdřív musí zvyknout na tu rychlost," dodává stříbrný medailista z Londýna.

V solidním čase doráží do cíle také Synek a v celkovém součtu poráží Hradilka o 1.33 sekundy. "Nechtěl jsem to hecovat, ale Vávra povídal, že mi natrhne zadek. Takže tak to chodí, kdo se vychloubá, tak nesklízí, natrhl jsem mu triko a jsem rád," vtipkuje po závodě druhý nejlepší veslař letních her.

Matura učil syna létat

Se svým výkonem nejsou po dojezdu spokojení běžec Martin Koukal a skokan Roman Koudelka, mezi prvním a druhým kolem si tak nechávají lyže přemazat od servisního týmu. 

Jiné starosti má další skokan Jan Matura, který se řadí až za oba lyžařské kolegy. Do Harrachova totiž vzal i rodinu a zabavit dvouletého syna Matěje není žádná legrace. Nejprve ho na malých bílých lyžích popostrkuje, pak ho zvedá do vzduchu a zkouší lety po vzoru táty.

"Nic moc, kamaráde, na tom véčku musíme ještě zapracovat," hodnotí chlapcův výkon Matura a pokládá ho na zem.

Skvadru sportovců uzavírají tyčkař Jan Kudlička a slalomáři Ondřej Štěpánek a Stanislav Ježek. Poslední jmenovaný sklízí ovace za jeho jízdu na netradičních telemarkových lyžích. Slalom v pokleku mu ale dobrý čas nepřinesl.

reklama