reklama

Hrdina z Nagana Moravec trénuje ostravské florbalistky

David Moravec (22) na zlaté naganské střídačce. David Moravec (22) na zlaté naganské střídačce. autor: Eduard Erben
Bývalý hokejový reprezentant, olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa David Moravec přijal výzvu a stal se nečekaně trenérem florbalistek FBC Ostrava

Ostrava - Bývalý hokejový reprezentant, olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa David Moravec přijal výzvu a stal se nečekaně trenérem florbalistek FBC Ostrava. S desátým týmem extraligové tabulky ho čeká boj o udržení v nejvyšší soutěži.

"Mají opravdu hodně co zlepšovat," řekl o svých svěřenkyních čtyřicetiletý Moravec České televizi. Než začne s ostravskými hráčkami bojovat v play down, mají společně na přípravu dva týdny. Od 15. března FBC nastoupí proti Sokolu Královské Vinohrady.

Florbalové angažmá Moravec přijal devět měsíců po ukončení hokejové kariéry, mezi jejíž vrcholy patřilo olympijské zlato v Naganu 1998 a tituly mistrů světa z let 1999 a 2001. Nyní změnil nejen sport, ale i kolektiv.

"My chlapi si řekneme, co potřebujem. Nadáme si a jdeme od toho. Holky se v tom šťourají," srovnal. "Největší rozdíl ale je v tom, že když jde člověk do šatny, musí hodně zabouchat a zeptat se, jestli může dál," usmál se.

reklama