Hrdinka Šafářová zařídila Češkám obhajobu titulu ve Fed Cupu

4. 11. 2012 14:42
Lucie Šafářová zajistila českým tenistkám rozhodujícím třetím bodem ve finále proti Srbsku obhajobu triumfu ve Fed Cupu.
Lucie Šafářová porazila obě nejlepší srbské hráčky a neztratila při tom ani set
Lucie Šafářová porazila obě nejlepší srbské hráčky a neztratila při tom ani set | Foto: CPA Erben

Praha - Lucie Šafářová zajistila českým tenistkám rozhodujícím třetím bodem ve finále proti Srbsku v pražské O2 areně obhajobu triumfu ve Fed Cupu.

Ve druhé nedělní dvouhře porazila v souboji dvojek obou týmů suverénním způsobem 6:1 a 6:1 Jelenu Jankovičovou, a zajistila tak samostatnému českému týmu druhý triumf a celkově sedmý v součtu s těmi československými, čímž se v historických tabulkách vyrovnal Austrálii.

"Hrála jsem jeden z nejlepších zápasů mé kariéry. Je to nepopsatelný pocit," radovala se sedmnáctá hráčka světa bezprostředně po utkání, které jsme vám přinášeli v online reportáži.

"Je nádherný pocit slavit doma"

Pětadvacetiletá česká tenistka po oba dva dny na kurtu excelovala. S oběma  bývalými světovými jedničkami (Jankovičovou a Anou Ivanovičovou) neztratila ani set a povolila soupeřkám dohromady jen devět her. Velkou měrou tak přispěla ke konečnému výsledku 3:1 na zápasy.

Zaskočila tak za českou jedničku Petru Kvitovou, která v úvodní nedělní dvouhře podlehla Ivanovičové (3:6 a 5:7), a prohrála tak po jedenácti vyhraných zápasech ve Fed Cupu v řadě.

Češky tak obhájily loňský triumf, když v tehdejším finále v Moskvě porazily domácí Rusky 3:2 na zápasy. Naposledy Češky (Čechoslovenky) obhájily titul v roce 1985, když triumfovaly třikrát v řadě.

"Hrála jsem neuvěřitelně. Měla jsem převahu a chtěla jsem, abych to vydržela až do konce. Moc jsem chtěla vyhrát. A že slavíme v Praze? Je to nádherný pocit," soukala ze sebe Šafářová.

Výsledek:

Česko - Srbsko 3:1

Nedělní dvouhry: Kvitová - Ivanovičová 3:6, 5:7, Šafářová - Jankovičová 6:1, 6:1.