reklama

Hrůza na basketbale. Kvůli zranění hlavy byl ukončen zápas

Jakub Houška utrpěl při pádu v ligovém utkání vážné zranění hlavy Jakub Houška utrpěl při pádu v ligovém utkání vážné zranění hlavy autor: ČTK
Kvůli těžkému zranění děčínského basketbalisty Jakuba Houšky se nedohrál sobotní zápas druhého ligového kola v Pardubicích.

Pardubice - Kvůli těžkému zranění děčínského basketbalisty Jakuba Houšky se nedohrál sobotní zápas druhého ligového kola v Pardubicích.

Už ve třetí minutě duelu třicetiletý reprezentační pivot a kapitán hostujícího týmu upadl po pokusu o zakončení a zákroku domácího Coreyho Muirheada a po úderu hlavou o palubovku zůstal ležet v bezvědomí.

Podle informací pardubického týmového lékaře Bedřicha Petráně utrpěl Houška těžký otřes mozku a hlubokou tržnou ránu v oblasti spánku. Bezprostředně po pádu měl navíc zapadlý jazyk.

Lékaři jej na místě stabilizovali

Po zásahu lékařů a přivolané záchranné služby se jej podařilo stabilizovat a již komunikoval s okolím. Houška byl odvezen do pardubické krajské nemocnice, kde už byl podle zasahujících lékařů mimo ohrožení života.

"Má poranění krční páteře a levého zápěstí. Do jaké míry, to se uvidí v nemocnici," řekl zpravodaji ČTK Petráň.

Utkání bylo za stavu 2:3 přerušeno a zhruba po čtvrthodině se oba týmy dohodly, že za těchto okolností nebudou v zápase pokračovat. "Obě mužstva byla po zranění hráče natolik otřesena, že přišla s dohodou, že v utkání nechtějí pokračovat a že bude sehráno v náhradním termínu. Respektovali jsme to," řekl komisař utkání Pavel Volejník.

reklama