Hvězdné Miami vyřadilo Boston a je ve finále konference

LeBron James a Dwyane Wade zařídili Miami postup do semifinále NBA. LeBron James a Dwyane Wade zařídili Miami postup do semifinále NBA. autor: Reuters
Po Lakers tak vypadl i druhý finalista loňské NBA

Miami - Dva lonští finalisté nejlepší basketbalové soutěže světa, zámořské NBA, už jsou ze hry venku. Po obhájcích titulu Los Angeles Lakers vypadli také Boston Celtics.

Tým kolem Raye Allena nestačil v sérii na favorizované Miami Heat, v pátém utkání prohrál 97:87 a celkově 4:1 na zápasy.

Basketbalisté Miami se tak stali prvními finalisty play off Východní konference NBA.

Nejužitečnější už není LeBron. Novým králem je Rose
Memphis v play off NBA senzačně vyřadil San Antonio

A opět jim k tomu pomohlo hvězdné trio Dwyane Wade, LeBron James a Chris Bosh, které v nastřílených bodech smetlo silnou trojici Bostonu - Allen, Pierce, Garnett - 81:45.

"Ti dva, Wade a James, jsou monstra. Když se oni začnou trefovat, je velmi těžké Miami porazit," měl po zápase jasno trenér Celtics Don Rivers.

Skok přes auto a drtivá smeč. Basketbalisté z NBA předvedli své umění Skok přes auto a drtivá smeč. Basketbalisté z NBA předvedli své umění Prohlédněte zde

Jeho tým dlouho držel své naděje na prodloužení série, Miami drželo s Bostonem krok jen díky Wadeovi. Ještě v poslední čtvrtině vedl Boston o 87:81, v posledních čtyřech minutách ale jeho hráči nedali ani bod a zbytek zápasu prohráli drtivě 0:16.

V koncovce zářil především James, který celkem nastřílel 33 bodů. Ještě o bod více měl na svém kontě Wade, který k tomu doskočil deset míčů.

Miami teď čeká, zda jeho soupeřem bude Chicago, nebo Atlanta. Bulls zatím vedou 3:2 na zápasy.

V Západní konferenci je blízko ligovému semifinále Oklamoha, která vede nad Memphisem 3:2 na zápasy. Vítěz se v konferenčním finále střetne s Dallasem Mavericks.

Skvělý večer LeBrona Jamese v NBA. Nastřílel rekordních 51 bodů. Skvělý večer LeBrona Jamese v NBA. Nastřílel rekordních 51 bodů. Prohlédněte zde