reklama

Cyklista Rojas zatlačil své dva kolegy do vláčku. A pykat bude celá stáj

José Rojas (druhý zleva) José Rojas (druhý zleva) autor: ČTK
Nedovolenou fintu použil během závodu Kolem Katalánska José Rojas. Při úterní časovce totiž zatlačil své kolegy a pomohl tak svému týmu.

Banyoles - Stáj Movistar dodatečně přišla o vítězství v úterní časovce družstev, která byla druhou etapou cyklistického závodu Kolem Katalánska. Španělský tým dnes obdržel minutovou penalizaci za to, že jeho jezdec José Rojas v rozporu s pravidly na trati mírně zatlačil své dva kolegy.

Sagan vyvolal válku mezi cyklisty. Podvádíš, vzkazují mu soupeři Sagan vyvolal válku mezi cyklisty. Podvádíš, vzkazují mu soupeři Čtěte zde

Vítězství připadlo cyklistům BMC, kteří s Movistarem prohráli na trati dlouhé 41,3 km o dvě sekundy. V zelenobílém dresu lídra vystartoval do třetí etapy Belgičan Ben Hermans, po skončení prvního kopcovitého dne jej z něj vysvlékl týmový kolega z BMC Tejay van Garderen z USA.

Po úterní časovce nejprve oblékl trikot vedoucího jezdce Rojas. Po stížnostech týmů BMC a Trek-Segafredo však dostal tříminutovou penalizaci a do čela celkového pořadí se posunul jeho stájový kolega Španěl Alejandro Valverde. Vítězství Movistaru rozhodčí ponechali, ale přes noc záležitost přehodnotili a rozhodli se potrestat celý tým.

"Viděli jsme televizní záběry, které jasně ukazují, jak Rojas tlačí jiné jezdce, což se během závodu nesmí. Za každé zatlačení dostal trestnou minutu a pokutu," řekl v úterý novinářům k Rojasovu trestu hlavní komisař UCI Ernesto Maggioni.

Penalizaci dostali i dva závodníci, které Rojas mírně postrčil a pomohl jim zařadit se do "vláčku". Nelson Oliveira si připsal trestnou minutu a Andrei Amador dvě. O penalizacích se všichni tři dozvěděli až po slavnostním vyhlášení výsledků, takže jim radost z pódia následně zhořkla.

Movistar po minutové penalizaci klesl v časovce na třetí místo za BMC a Sky. Valverde si hned vynahradil zklamání etapovým triumfem, když po 188 kilometrech s třemi horskými prémiemi přijel do cíle v lyžařském středisku La Molina první před obhájcem zdejšího vítězství z loňska Danielem Martinem z Irska. Hermans v závěrečném stoupání odpadl, Van Garderenovi stačilo k posunu do čela pořadí osmé místo a vede s náskokem 41 sekund před jiným týmovým kolegou Samuelem Sánchezem ze Španělska.

reklama