reklama

Hvězdný fotbalista odhalil kousek nohy. Dostal pokutu za příliš krátké ponožky

JuJu Smith-Schuster (v bílém dresu) a jeho prohřešek proti pravidlům v utkání proti Tennessee JuJu Smith-Schuster (v bílém dresu) a jeho prohřešek proti pravidlům v utkání proti Tennessee autor: Reuters
JuJu Smith-Schuster, hvězdný hráč týmu Pittsburgh Steelers, dostal pokutu ve výši pět tisíc dolarů (v přepočtu asi 115 tisíc korun) za to, že v utkání zámořské ligy amerického fotbalu NFL odhalil příliš velkou část nohy.

V pravidlech NFL, nejslavnější soutěže v americkém fotbale, stojí: "Stulpny musí pokrývat celou plochu nohy od kopačky až ke spodní části kalhot."

Toto ustanovení však Smith-Schuster na konci října při vítězném utkání s Tennessee Titans porušil.

"Za tohle mi dali pokutu," napsal 23letý rodák z Kalifornie na sociální sítě a připojil dopis od vedení soutěže, kde zakroužkoval patřičná místa. "Ale nebojte, James dostal pokutu taky," doplnil poznámku s veselým smajlíkem.

Jeho spoluhráč James Conner totiž za totožný prohřešek zaplatí stejnou částku.

Smithe-Schustera ani Connera však penalizace zase tolik bolet nemusí, běží jim totiž čtyřleté smlouvy, díky nimž si vydělají v přepočtu přes 73 milionů korun.

Dechberoucí kousek. Dobrodruh skočil bez padáku ze 40 metrů z vrtulníku do moře Dechberoucí kousek. Dobrodruh skočil bez padáku ze 40 metrů z vrtulníku do moře Čtěte zde
reklama