reklama

Hvězdný Mayweather snadno zkrotil "Bestii" Berta a poté ukončil v ringu kariéru

FOTO Mayweather ponížil Berta, pomodlil se a skončil s boxem Podívejte se na průřezovou galerii z boxerské show v lasvegaském MGM Grand, který vyvrcholil zápasem Floyd Mayweather vs. André Berto. Foto: Reuters
Nejlepší boxer současnosti Floyd Mayweather Jr. ukončil po svém 49. vítězství kariéry profesionální kariéru.

Las Vegas – Mise amerického boxera Floyda Mayweathera je u konce. Po jednoznačné demolici krajana Andrého Berta a po rekordní 49. výhře profesionální kariéry ukončil nejbohatší sportovec světa i boxer historie přímo v ringu svoji bohatou kariéru. Podruhé a dle svých slov definitivně.

Berto byl bezradný

Ač je to vůči Bertovi možná až příliš kruté, předzápasové prognózy se jednoznačně naplnily. Mayweather mu nedal šanci a s přehledem jej vybodoval.

"Je neskutečně těžké jej zasáhnout. Myslím ale, že jsem ho dostal na limit jeho možností. Je jeden z nejlepších boxerů všech dob, ale odmítám mu říkat TBE (The best ever)," pronesl po zápase poražený slova, která ostře kontrastují s názorem protistrany i se statistikami.

"Hodně snadné vítězství chlapče," pochválil svého svěřence a syna v jedné osobě Floyd Mayweather starší. Konečná čísla mluví také jasně – americká hvězda trefila 232 úderů ze 410 a tentokrát se nejednalo o rány jen z přední ruky, zásahy z jabu i pravačky si Mayweather rozdělil téměř rovným dílem. Možná i kvůli zranění levé ruky. Berto sice vyslal na protivníka 495 ran, trefil se ale v 83 případech.

Byl to spíše sparing, než zápas

A mnohdy vypadala jeho snaha jako by nešlo o regulérní zápas, ale spíše o průměrný sparing. Mayweather s rukama dole uhnul kombinaci Berta a poté jej zakontroval přesnými úderem, či údery, kterými soupeřem otřásl. Nebo v provazech vykryl atak protivníky, rychle mu z nich utekl a ještě jej dokázal lidově řečeno "proplesknout".

Frustrace Berta kolo od kola především ve druhé polovině souboje stoupala a vše vygradovalo v posledním dějství. Mayweather se rozhodl posledních deset vteřin protančit daleko od svého soka a zatímco se po posledním gongu začal oddávat tanečku, Berto jen znechuceně hodil rukavicí a odešel do svého rohu.

Náladu mu ale jistě zvedne šek na minimálně 4 miliony dolarů, který za životní zápas zinkasuje. Že jde o jeho rekordní výdělek, není třeba dodávat. To Mayweather měl před duelem garantováno "jen" 32 milionů. Po více jak sedminásobku z květnového šlágru proti Filipínci Mannymu Pacquiaovi jde v jeho podání tak trochu o kapesné.

Mayweather už nemá motivaci boxovat...

Přesto i on psal historické zápisy. 49. vítězstvím vyrovnal rekord neporaženého šampiona těžké váhy Rockyho Marciana. Boxerským výdělkem v hodnotě téměř 800 milionů dolarů se definitivně stal nejbohatším boxerem všech dob.

"Už nemám co překonávat, končím. Každý by měl vědět, kdy je čas se rozloučit, byl jsem v tomto sportu devatenáct let," potvrdil přímo v ringu v rozhovoru pro stanici Showtime bijec přezdívaný "Money".

Otázkou je, zda to nebylo pouze „sbohem“ právě této televizi. Tímto zápasem skončila Mayweatherova šestizápasová smlouva právě se stanici Showtime. Výhra číslo 50, kterou by se osamostatnil na čele historických tabulek, a případně více jak miliarda vydělaná v ringu, to by mohly být motivace, které by jej mohly přinutit k ještě jednomu souboji. Zvláště, když by byl v tomto případě sám sobě pánem.

...Změní své rozhodnutí?

"Svoji kariéru bych neměl díky vám, fanouškům," pronesl ještě Mayweather směrem k téměř 14 tisícům boxerských příznivců v jeho "obýváku" jménem MGM Grand v Las Vegas.

"Jsme nejlepší boxer všech dob. Myslím, že se na mě nikdy nezapomene. Na druhou stranu věřím tomu, že se jednou objeví další Floyd Mayweather," dodal, než se vydal na další vítěznou párty ve svém lasvegaském sídle.

Skutečně poslední?

reklama