reklama

I po útocích v Bruselu cyklisté pojedou Napříč Flandry

Cyklistika - ilustrační foto Cyklistika - ilustrační foto autor: Reuters
Jednorázový cyklistický závod Napříč Flandry se ve středu pojede, i když v první reakci na dnešní teroristické útoky v Bruselu se ho pořadatelé rozhodli zrušit.

Roeselare - Jednorázový cyklistický závod Napříč Flandry se ve středu pojede, i když v první reakci na dnešní teroristické útoky v Bruselu se ho pořadatelé rozhodli zrušit. Ve startovní listině figuruje i český cyklista Josef Černý z polského týmu CCC Sprandi Polkowice.

Po útocích Islámského státu na bruselském letišti a v metru přišly o život až tři desítky lidí a v Belgii byl vyhlášen nejvyšší stupeň nebezpečí teroristických útoků. Přesto organizátoři tradičního závodu po poradě s policií a starostou cílového města Waregem nakonec 71. ročník na trati dlouhé 200 km uspořádají.

V pelotonu však bude chybět elitní německá stáj Giant-Alpecin, která má v dějišti závodu pouze tři jezdce. Další tři měli dorazit ve středu ráno - Američané Chad Haga a Caleb Fairly ze Španělska a Fredrik Ludvigsson ze Švédska. Jejich lety však byly po dnešních útocích zrušeny. Podobně dopadli i další závodníci, takže řada týmů pojede v neúplném složení. Například Movistar bude mít na startu jen čtyři jezdce.

Středečnímu startu bude předcházet minuta ticha za oběti atentátů, po dojezdu se neuskuteční obvyklý slavnostní ceremoniál.

Další tradiční závody ve Flandrech budou následovat v příštích dnech, kdy se pojede E3 Harelbeke, Gent - Wevelgem a Tři dny De Panne. Nejslavnější z belgických klasik Kolem Flander je na programu 3. dubna.

reklama