Irving s Jamesem zařídili v NBA výhru Clevelandu ve Filadelfii

28. 11. 2016 8:35
Clevelandští obhájci titulu prohrávali se 76ers až o 14 bodů a během prvních tří čtvrtin ani jednou nevedli.Pak ale zápas otočili. Hráči Los Angeles Clippers poprvé v sezoně prohráli dvě utkání za sebou.
Kyrie Irving (2) byl hlavní hvězdou Clevelandu na palubovce
Kyrie Irving (2) byl hlavní hvězdou Clevelandu na palubovce | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu vyhráli v nedělním utkání NBA na hřišti Philadelphie 76ers 112:108. Kyrie Irving v závěrečné čtvrtině nastřílel ve vítězném týmu 19 ze svých 39 bodů, LeBron James přidal 45. triple double v kariéře. Podruhé za sebou naopak prohráli Los Angeles Clippers, kteří podlehli Indianě výrazným rozdílem 70:91.

Cavs stáhli ztrátu

Clevelandští obhájci titulu prohrávali se Sixers až o 14 bodů a během prvních tří čtvrtin ani jednou nevedli. Pak se ale rozjel Irving a Cavaliers i podruhé v sezoně Philadelphii porazili. "Když to někomu z nás takhle jde, tak prostě hrajeme na něj. Ta poslední čtvrtina tentokrát patřila mně," prohlásil Irving.

James k výhře hostů přispěl 26 body, 13 asistencemi a deseti doskoky, Kevin Love přidal 25 bodů a 11 doskoků. S bilancí 13 výher a dvou porážek Cleveland vévodí Východní konferenci.

Hráči Clippers vyhořeli  ve střelbě

Clippers poprvé v sezoně prohráli dvě utkání za sebou. Tentokrát se jim na hřišti Indiany vůbec nedařilo střelecky, když proměnili pouze 22 ze 70 pokusů z pole. Domácí vyhráli na doskoky 52:40 a připsali si o sedm ztrát méně než soupeř.

James Harden zaznamenal 38 bodů a deset asistencí, čímž dovedl Houston Rockets k výhře v Portlandu 130:114. Eric Gordon přispěl 26 body a postaral se o šest ze sedmnácti trojek Houstonu.

Sacramento zdolalo Brooklyn 122:105 i díky 37 bodům a 11 doskokům DeMarcuse Cousinse. Naopak ani 36 bodů a 13 doskoků Anthonyho Davise nepomohlo New Orleans Pelicans k odvrácení prohry 81:91 na hřišti Dallasu.

NBA:

Brooklyn - Sacramento 105:122, Dallas - New Orleans 91:81, Indiana - LA Clippers 91:70, LA Lakers - Atlanta 109:94, Orlando - Milwaukee 96:104, Philadelphia - Cleveland 108:112, Phoenix - Denver 114:120, Portland - Houston 114:130.

4. Denver 17 7 10 41,2
5. Minnesota 16 5 11 31,3