Irving z Clevelandu vytvořil 57 body rekord sezony NBA

13. 3. 2015 8:52
Kyrie Irving odehrál nejlepší zápas kariéry, zlepšil si osobní rekord na 57 bodů a dovedl basketbalisty Clevelandu k výhře 128:125.
Kyrie Irving (vlevo) odehrál nejlepší zápas kariéry
Kyrie Irving (vlevo) odehrál nejlepší zápas kariéry | Foto: Reuters

New York  - Kyrie Irving odehrál nejlepší zápas kariéry, zlepšil si osobní rekord v NBA na 57 bodů a dovedl basketbalisty Clevelandu k výhře 128:125 na hřišti San Antonia. Cavaliers se radovali až po prodloužení, které přesnou trojkou vybojoval právě Irving.

Irving držel sezonní maximum s 55 body z lednového utkání proti Portlandu. Tentokrát posunul rekord sezony ještě o dva body dál. San Antonio vedlo ještě tři minuty před koncem o devět bodů, ale Irving v poslední minutě nastřílel devět bodů včetně přesné trojky s klaksonem, kterou vyrovnával na 110:110. Spurs mohly mrzet dva neúspěšné trestné hody Kawhiho Leonarda.

"Vím, že jsem prohrál zápas. Ale to se může stát každému, musím se koukat dopředu," sypal si popel na hlavu Leonard.

Irving v prodloužení přidal dalších 11 bodů, důležitou trojkou přispěl i LeBron James, a tak Cavaliers oplatili Spurs listopadovou porážku. Irving proměnil všech sedm trojkových pokusů i 10 trestných hodů.

"Některé střely jsem prostě vyslal směrem na obroučku a měl jsem štěstí, že spadly dovnitř. Byl to zábavný zápas," rozplýval se za týden třiadvacetiletý Irving, který 57 body stanovil i nový klubový rekord.

James k výhře přispěl 31 body. Stejně bodů dal i domácí Tony Parker.

Prodlužovalo se i v Indianě, kde domácí Pacers přehráli Milwaukee 109:103. Na sedmé výhře Indiany v řadě se podílel Rodney Stuckey 25 body.

Utah porazil Houston překvapivě jasně 109:91. Jazzmany táhl Gordon Hayward s 29 body, francouzský pivot Rudy Gobert přidal 19 bodů a 22 doskoků. V dresu Rockets nastřílel 25 bodů Corey Brewer. James Harden proměnil jen tři ze 13 pokusů z pole a zůstal na 15 bodech.

NBA:

Indiana - Milwaukee 109:103 po prodl., LA Lakers - New York 94:101, San Antonio - Cleveland 125:128 po prodl., Utah - Houston 109:91, Washington - Memphis 107:87.

4. Denver 65 24 41 36,9
5. Minnesota 63 14 49 22,2