Irvingův triple double přinesl basketbalistům Bostonu výhru nad Sacramentem

15. 3. 2019 7:36
Basketbalisté Bostonu v NBA zvítězili doma nad Sacramentem 126:120 především zásluhou rozehrávače Kyrieho Irvinga. Nasbíral 31 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků a připsal si teprve druhý triple double své hvězdné kariéry a první po pěti letech.
Kyrie Irving, hvězda Bostonu
Kyrie Irving, hvězda Bostonu | Foto: Reuters

Celtics přitom v první půli prohrávali až o 17 bodů, ale pak začali potvrzovat roli favorita a nakonec Sacramento porazili pojedenácté za sebou. Hostům nepomohlo ani 34 bodů Buddyho Hielda.

Indiana zvítězila 108:106 nad Oklahomou díky koši Wesleyho Matthewse dvě vteřiny před koncem po útočném doskoku. Thunders i díky 36 bodům Paula George a triple doublu Russella Westbrooka za 19 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí vedli o 18 bodů, ale Pacers dokonali obrat.

Nejprve minutu před koncem srovnal Donatas Sabonis, pak hostující kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezony George dvakrát ztratil míč a Indiana tak měla šanci zápas rozhodnout. Bojan Bogdanovič sice minul, jenže Matthews doskočil a hned ze vzduchu zařídil vítězství.

Dramatická koncovka se odehrála i v Denveru, který ještě v poslední čtvrtině prohrával s Dallasem o 12 bodů, ale obrat dokonal v poslední vteřině Nikola Jokič. Srbský pivot sice nasbíral jen 11 bodů, ale ty klíčové si nechal na koncovku a v pravou chvíli proměnil těžkou střelu přes obránce jednou rukou po otočce.

Dallas tak prohrál posedmé za sebou. Hvězdný nováček Luka Dončič nasbíral 24 bodů, 11 doskoků a devět asistencí a šest vteřin před koncem nájezdem zakončeným smečí s faulem poslal Mavericks do vedení, následně však neproměnil trestný hod, který hostům nakonec chyběl.

Toronto si bez problémů poradilo s Los Angeles Lakers 111:98. Kawhi Leonard k tomu přispěl 25 body. LeBron James za hosty v souboji hvězd s Leonardem nastřílel 29 bodů. Lakers prohráli pošesté z posledních sedmi zápasů a na Toronto nestačili podeváté za sebou.

Výsledky NBA:

Boston - Sacramento 126:120, Denver - Dallas 100:99, Indiana - Oklahoma City 108:106, Orlando - Cleveland 120:91, Toronto - LA Lakers 111:98, Utah - Minnesota 120:100.