reklama

Isinbajevová letos poprvé na scéně

Praha - Nadcházející víkend bude patřit prvním bojům o olympijské medaile, ale pro sportovní fanoušky je připravena i pořádná porce kvalitní atletiky. Asi nejočekávanějším okamžikem je přitom letošní debut světové rekordmanky ve skoku o tyči Jeleny Isinbajevové. Ruská atletka se představí na tradičním tyčkařském mítinku v ukrajinském Doněcku, který se koná v neděli.

Hlavním organizátorem mítinku je Sergej Bubka, který ovšem na místo dorazí až v sobotu, do té doby má povinnosti v olympijském Turíně. Pod jeho dohledem se v Doněcku vedle Isinbajevové představí i česká tyčkařka a bronzová z loňského MS Pavla Hamáčková. Ta by mohla v silné konkurenci zaútočit na český halový rekord. Ten byl ustanoven před třemi lety v Potsdamu a jeho hodnota je 457 cm.

Na limit na halové mistrovství světa, který leží ve výšce 565 cm, si zase brousí zuby Štěpán Janáček. "Už se těším. Do Doněcku jsme dorazili v pořádku, venku je sice minus patnáct, ale měli bychom to zvládnout," vzkázal z Ukrajiny.

Další Češi v akci

Další z českých elitních tyčkařů Adam Ptáček na Ukrajinu neodjel. V plánu má závod v Potsdamu.

V neděli budou o limit pro Moskvu usilovat v Lipsku i Jaroslav Ruža na osmistovce a překážkář Stanislav Sajdok. Představí se i koulař Stehlík a polská čtvrtkařka Prokopeková, která se připravuje v Praze.

Ve startovní listině dále z českých atletů figurují dálkařka Darmovzalová, Čapková s Ptáčkovou poběží dva kilometry a Lochmanová půlku.

V akci budou i výškaři. Na specializovaných mítincích budou v sobotu skákat Tomáš Janků v Novém Sadě a Balcar v německém Otterbergu.

Atletickou lahůdka si na sobotu připravili ve Valencii. Pořadatelé ohlásili útok na halový světový rekord na patnáctce žen. Usilovat o něj má Jamalová z Bahrajnu. Z českých atletů poběží překážkový sprint Lucie Martincová.

reklama