reklama

Isinbajevová má další světový rekord

Doněck  - Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová se poprvé v sezóně představila atletickým fanouškům a předvedla - jak jinak -světový rekord. Tabulky přepisovala na Bubkově mítinku v ukrajinském Doněcku. Své loňské maximum pod střechou vylepšila o centimetr, světový rekord je nyní 491 centimetrů. Celkem je to její už devatenáctý světový rekord, osmý v hale.

Venku skočila Isinbajevová už přes pět metrů, v hale se k této hranici zatím jen zvolna přibližuje. Další příležitost bude mít 18. února v Birminghamu.

V Doněcku se představila i Pavla Hamáčková, které ovšem start příliš nevyšel. Připsala si jen 420 cm. Další postupnou výšku vynechala a na 440 cm měla nepříjemný pád. "V prvním pokusu na 440 jsem si zahákla nohy za laťku a následoval pád. V dalších pokusech jsem už strach nedokázala překonat. Je to škoda, cítila jsem se dobře," povzdechla si Hamáčková.

Její kolega z reprezentace Štěpán Janáček vylepšil své letošní maximum na 560 cm, ovšem stále je ještě pět centimetrů pod limitem na halové MS.

Výsledky 
1. Isinbajevová (Rus.) 491 světový halový rekord, 2. Pyreková (Pol.) 476 nár. rekord, 3. Rogowská (Pol.) 461, 4. Polnovová (Rus.) 451, 5. Kuščová 451 nár. rekord,10. Hamáčková (ČR) 420.

reklama