Italští volejbalisté vyhráli ve Světové lize v Rusku 3:0

ČTK
19. 8. 2006 20:36
Italští volejbalisté zvítězili v dnešním utkání Světové ligy v Rusku 3:0, když zvládli vypjaté koncovky všech tří setů.

Úřadující evropští šampioni, kteří budou na listopadovém mistrovství světa v Japonsku jedním ze soupeřů české reprezentace, jsou ale v tabulce skupiny C až třetí a musejí doufat, že jim mezinárodní federace FIVB udělí pro finálový turnaj divokou kartu.

Suverénní zůstali Brazilci, kteří ve Fortaleze porazili Portugalsko 3:1 a vyhráli i jedenáctý zápas za sebou. Obhájci titulu a olympijští vítězové z Atén neměli s evropským soupeřem větší potíže, přestože trenér Bernardo Rezende už nechal většinu obvyklé základní šestky před finálovým turnajem odpočívat.

Světová liga vyvrcholí v příštím týdnu v Moskvě. Vedle pořádajícího Ruska a držitelů divoké karty postoupí do závěrečného turnaje čtyři vítězové skupin.

Výsledky: Skupina A: Polsko - Japonsko 3:1 (-24, 23, 23, 13). Průběžné pořadí: 1. SČH 19 b., 2. Polsko 19, 3. USA 16, 4. Japonsko 12.
Skupina B: Brazílie - Portugalsko 3:1 (-22, 20, 21, 18), Průběžné pořadí: 1. Brazílie 22, 2. Argentina 16, 3. Finsko 13, 4. Portugalsko 12.
Skupina C: Rusko - Itálie 0:3 (-22, -27, -24), Francie - Čína 3:1 (18, 17, -22, 25). Průběžné pořadí: 1. Rusko 19, 2. Francie 19, 3. Itálie 17, 4. Čína 11.
Skupina D: Kuba - Korea 3:0 (17, 19, 13). Průběžné pořadí: 1. Bulharsko 20, 2. Kuba 20, 3. Korea 15, 4. Egypt 11