reklama

Jachtařka Kozelská Fenclová se drží na postupovém místě

Závod třídy Laser Radial na olympiádě v Riu. Závod třídy Laser Radial na olympiádě v Riu. autor: Reuters
Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová na desáté příčce stále bojuje o pozice zajišťující účast ve finále třídy Laser Radial. Před jedenáctou Američankou Paige Raileyovou má Kozelská náskok čtyř bodů a stále má šanci minimálně zopakovat devátou příčku z Londýna.

Rio de Janeiro  - Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová si před závěrečnými dvěma rozjížďkami v olympijské regatě polepšila na desáté místo v třídě Laser Radial, jež jako poslední zajišťuje postup do finálové jízdy.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Kozelská Fenclová byla po třetím dnu dvanáctá a hned první jízda po dni volna jí vyšla. Dojela osmá a potřetí během olympijské regaty skončila v elitní desítce. Následně sice byla dvaadvacátá, ale tento výsledek se jí jako nejhorší škrtá.

Před jedenáctou Američankou Paige Raileyovou má Kozelská náskok čtyř bodů a stále má šanci minimálně zopakovat devátou příčku z Londýna. Jachtařky ještě absolvují v sobotu dvě rozjížďky a v pondělí pak deset nejlepších finálovou jízdu.

Daleko za postupovou desítkou zůstal surfař Karel Lavický, jenž v třídě RS:X obsadil konečné 31. místo. V mužské třídě Laser je po osmi rozjížďkách Viktor Teplý na 26. pozici.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Jachting:

Muži:

Laser - po 8. rozjížďce: 1. Stipanovič (Chorv.) 47, ...26. Teplý (ČR) 160.

RS:X - po 12. rozjížďce: 1. Van Rijsselberghe (Niz.) 23, ...31. Lavický (ČR) 324.

Ženy:

Laser Radial - po 8. rozjížďce: 1. Rindomová (Dán.) 30, ...10. Kozelská Fenclová (ČR) 77.

reklama