reklama

Jágr, Ovečkin, Kvitová, Berdych. Slušné menu v Praze

O2 Aréna v tenisovém. Na Španělsko v listopadu při finále Davis cupu ovšem nebude připraven antukový kurt, ale něco mnohem rychlejšího O2 Aréna v tenisovém. Na Španělsko v listopadu při finále Davis cupu ovšem nebude připraven antukový kurt, ale něco mnohem rychlejšího autor: CPA - Eduard Erben
Úrodný podzim pro sportovního fanouška: KHL, finále Davis Cupu a Fed Cupu a extraliga s Jágrem

Praha – Pražská O2 arena praská ve švech, když do ní zavítá Jaromír Jágr, jak už ukázal zápas Kladno – Slavia a potvrzuje také předprodej na středeční utkání Kladno - Pardubice.

Ale hokejová osmašedesátka není sama, kdo dokáže vyprodat největší halu v republice. K Jágrovi se v pondělí přidala Petra Kvitová a brzy totéž učiní i dvojice Tomáš BerdychRadek Štěpánek.

Po lístcích na finále tenisového Fed Cupu, v němž Češky hostí 3. a 4. listopadu Srbky, se jen zaprášilo, sotva v pondělí začal prodej vstupenek. Totéž se dá čekat v případě finále Davis Cupu o dva týdny později (16. až 18. listopadu).

Tanečníci půjdou později

Davis Cup sice ještě oficiálně nebyl potvrzen v O2 areně, ale podle podrobností, které uvedl v pátečním vydání deník Insider, je to už jisté. Noční taneční show s názvem Transmission (podle původního programu se měla konat 17. listopadu) ustoupila a bude se konat v pozdějším, náhradním termínu. Berdych a Štěpánek mají přednost. Agentuře Česká sportovní, která má pořádání finále na starosti, podle Insideru výrazně pomohl v jednání provozovatel arény.

Jediné domácí finále Davis Cupu Češi (tehdy Čechoslováci) hráli v roce 1980 ještě ve Sportovní hale. Tehdy byl tým kolem Ivana Lendla, Tomáše Šmída a dalších vítězný.

Na konání finále v Praze má velký zájem i Mezinárodní tenisová federace a je jasné proč. O2 arena nabízí VIP prostory, kterých při akcích typu finále Davis Cupu není nikdy dost, a Praha zase blízkost velkého mezinárodního letiště.

Ovečkin jako předkrm

Ještě před tenisovými lahůdkami ale čeká pražské diváky v O2 slušný hokejový předkrm. Na začátku října se totiž ke dvěma zápasům do areny přestěhuje HC Lev a KHL vyšle do Prahy lákavé menu: Ilju Kovalčuka a Alexandra Ovečkina. První z nich přijede 6. října s týmem SKA Petrohrad (a hala tak uvidí ruský souboj dvou českých golmanů Štěpánka a Pöpperleho), Ovečkin dorazí 9. října s Dynamem Moskva.

reklama