reklama

Jako by se slehla zem. Dagestánský rváč Chabib po smrti otce nekomunikuje s UFC

Chabib Nurmagomedov při zápase proti Conoru McGregorovi. Chabib Nurmagomedov při zápase proti Conoru McGregorovi. autor: ČTK
Čeká se na něj. Šéf UFC Dana White o něm měsíc nemá zprávu, přesto věří, že dopředu domluvený zápas s Justinem Gaethjem se uskuteční. Jedna z největších hvězd současného UFC, dagestánský šampion Chabib Nurmagomedov, ovšem nekomunikuje od smrti svého otce Abdulmanapa se světem.

Otec slavného bojovníka zemřel v souvislosti s koronavirem minulý měsíc v nemocnici v Moskvě, už v květnu byl v umělém spánku. Dříve Nurmagomedov vyvěsil na sociální sítě vzkaz s naléhavou prosbou, aby jeho otce lékaři zachránili.

Dana White ovšem potvrdil, že duel plánovaný s Gaethjem se odehraje, přestože smrt otce a trenéra bojovníka z ruského Dagestánu velmi zasáhla. Přestože White souboj potvrdil, uznal, že se zatím nepodařilo s Nurmagedovem nepodařilo od smrti otce spojit.

"Nemyslím si, že je po zápase. Čekám jenom na to, až se mi ozve. Nechci Chabibovi nijak házet klacky pod nohy," řekl slavný promotér White.

"Naopak chci ho nechat v klidu truchlit, být o samotě, dokud sám nebude chtít mluvit s okolím," dodal.

Mezitím se postaral o menší kontroverzi Chabibův manažer Ali Abdelazíz, který velkým zámořským televizním stanicím stanicím ESPN a TSN zakázal dělat rozhovory se všemi jeho svěřenci. Tedy i s Nurmagomedovem.

Není příliš jasné, proč k takovému kroku Abdelazíz vůbec sáhl, ale pravděpodobně se naštval po rozhovoru reportéra ESPN Ariela Helwaniho týkajícího se zápasu Gilbert Burns versus Leon Edwards.

Svět MMA řeší Procházku. Něco takového si nemůže dovolit, tvrdí americká hvězda Svět MMA řeší Procházku. Něco takového si nemůže dovolit, tvrdí americká hvězda Čtěte zde

Chabib mezitím s fanoušky komunikuje pouze přes sociální sítě, podle kterých trénuje v kleci a je s rodinou. Jeho očekávaný návrat a souboj s Justinem Gaethjem by se tak v srpnu odehrát mohl. Stačí, když svérázný Rus všechno potvrdí šéfovi UFC Whiteovi.

reklama