reklama

James a Wade dovedli Miami k první výhře ve finále NBA

LeBron James. LeBron James. autor: Reuters
Němec Nowitzki dělal co mohl, jeho Dallas ale prohrál

Miami - Hvězdná ekipa basketbalistů Miami Heat přestřílela lídra Dallasu Dirka Nowitzkiho a ovládla první finále zámořské NBA.

Miami využilo domácího prostředí a především díky výkonům LeBrona Jamese a Dwyanea Wadea, kteří dohromady nasázeli 46 bodů, porazilo Dallas 92:84.

Nejlepším střelcem utkání byl sice s 27 body Nowitzki, rozhodla však lepší úspěšnost střelby domácích a také větší množství doskoků.

Čtěte také:
Jamesovo Miami zdolalo Chicago a je ve finále NBA
Miami porazilo potřetí Chicago a míří do finále NBA

James přidal ke svými čtyřiadvaceti bodů devět doskoků a trefil čtyři z pěti trojek. Wade nastřílel 22 bodů a připsal si deset doskoků. Výrazně pozadu nezůstal ani třetí z hvězdného tria Miami. Chris Bosh přidal 19 bodů.

Skok přes auto a drtivá smeč. Basketbalisté z NBA předvedli své umění Skok přes auto a drtivá smeč. Basketbalisté z NBA předvedli své umění Prohlédněte zde

Přitom ve třetí čtvrtině to vypadalo na triumf Dallasu, který vedl již o osm bodů. Ještě do konce této části hry ale Miami zvrátilo skóre a vedení už nepustilo.

Dallas: Dirk Nowitzki Dirk Nowitzki. Foto: Reuters

"Takhle prostě vyhráváme zápasy, až ke konci utkání. Když vám to nepadá, máte i jiné zbraně k tomu, abyste zvítězili. Bojovali jsme o každý doskok ve druhé půli, aby Dallas měl jen jeden pokus za útoku," řekl Dwyane Wade.

Mavericks poprvé v letošním play off prohrávají a výrazně za to může špatný výkon náhradníků. Hráči z lavičky zaznamenali pouze 17 bodů, což je jejich nejhorší výkon v play off. Dosavadní průměr náhradníků Dallasu byl 39 bodů na zápas.

"Příště budeme hrát lépe, to jsem si jist. Střely, které normálně dáváme, nám dnes prostě do koše nepadly," poznamenal trenér Mavericks Rick Carlisle.

Druhé finále se hraje opět v Miami ve čtvrtek.

Skvělý večer LeBrona Jamese v NBA. Nastřílel rekordních 51 bodů. Skvělý večer LeBrona Jamese v NBA. Nastřílel rekordních 51 bodů. Prohlédněte zde

reklama