reklama

Třiadvacítka zůstává, James si číslo nechá také kvůli fanouškům

LeBron James (Los Angeles Lakers) LeBron James (Los Angeles Lakers) autor: Reuters
LeBron James odehraje v Los Angeles Lakers zřejmě i nadcházející sezonu v dresu s číslem 23 a nevzdá se ho ve prospěch nového spoluhráče Anthonyho Davise. Podle médií totiž nebyla do březnového termínu podána formální žádost o změnu čísla a společnost Nike, která je oficiálním dodavatelem dresů pro NBA, povoluje z ekonomických důvodů výjimky jen velmi nerada.

Podle propočtů stanice ESPN by opožděná změna čísla vyšla Nike na desítky milionů dolarů vzhledem k vynaloženým nákladům na už vyrobené dresy. Podle Yahoo Sports se James rozhodl s výměnou počkat do příští sezony i s ohledem na fanoušky, kteří už si jeho dresy s třiadvacítkou nakoupili.

James hrál s číslem 23 dvanáct let, strávil s ním všechny sezony v Clevelandu i minulý ročník v Lakers. Vrátit se chtěl k šestce, s níž hrál v Miami a nikdy s ní nechyběl ve finále NBA. Během působení v Miami získal i první dva ze svých tří titulů a s šestkou na dresu se stal i dvakrát olympijským vítězem.

Odloženou výměnu čísel na sociálních sítích nepřímo potvrdil i Davis, který do Lakers přestoupil z New Orleans. Na svém instagramovém profilu antdavis23 zveřejnil fotografii v dresu Lakers s číslem 3. Šestadvacetiletý pivot bude v novém působišti oficiálně představen dnes.

reklama