James pomohl triple doublem k první domácí výhře basketbalistů Lakers

basketbal, NBA 2018/2019, Los Angeles - Denver, LeBron James útočí na koš basketbal, NBA 2018/2019, Los Angeles - Denver, LeBron James útočí na koš autor: Reuters
Los Angeles posledních šest minut zápasu s Denverem ovládlo 23:8 a poprvé v sezoně zvítězilo před vlastními fanoušky.

Los Angeles - Díky povedenému závěru basketbalisté Los Angeles Lakers porazili v NBA Denver 121:114 a připsali si první domácí výhru v sezoně. LeBron James k ní přispěl 28 body, 11 doskoky a 11 asistencemi a zaznamenal první triple double od letního příchodu z Clevelandu. Ještě lepší obrat předvedl Boston, který přehrál Oklahomu 101:95.

Lakers v poslední čtvrtině prohrávali s Denverem až o osm bodů, pak ale dvěma trojkami za sebou zavelel k obratu Lance Stephenson, který byl s 12 body jedním z šesti dvouciferných střelců ve vítězném týmu. Domácí v koncovce vsadili na malou sestavu, kdy byl jejich nejvyšším hráčem na hřišti LeBron James, což přineslo ovoce. Lakers posledních šest minut zápasu ovládli 23:8 a poprvé v sezoně zvítězili před vlastními fanoušky.

Hráči Oklahomy prožívají velmi špatný vstup do sezony a stále čekají na první vítězství. Nad Bostonem vedli až o 16 bodů a ještě pět minut před koncem měli náskok 92:85. Jenže zbylý úsek utkání ovládli hosté 16:3 a připsali si třetí výhru z pěti zápasů.

Thunder mají bilanci 0:4. Další prohru neodvrátilo ani 13 bodů, 15 doskoků a osm asistencí Russella Westbrooka, který v poslední čtvrtině neproměnil ani jednu ze se dmi střel. Nejlepším střelcem domácích byl Paul George s 22 body. Za hosty nastřílel 24 bodů Jayson Tatum, 21 bodů a 10 doskoků nasbíral Marcus Morris.

Nejlepší střelecký výkon dne předvedl Damian Lillard, který 41 body přispěl k výhře Portlandu na hřišti Orlanda 128:114. Lillard dal 34 bodů v druhém poločasu, čímž stanovil nový klubový rekord. C. J. McCollum jej podpořil 22 body. Domácí vedl s 24 body a 11 doskoky Nikola Vučevič.

Ve skvělém vstupu do sezony pokračuje Detroit, který zdolal Cleveland 110:103 a vyhrál i čtvrté utkání v sezoně. Naopak finalista z minulé sezony zatím marně čeká na výhru a má už pět porážek. K vítězství Pistons výrazně přispěl pivot Andre Drummond s 26 body a 22 doskoky. Blake Griffin k 26 bodům připojil 10 doskoků. Hosty držel ve hře s 21 body náhradník Kyle Korver.

Výsledky NBA:

Detroit - Cleveland 110:103, LA Lakers - Denver 121:114, Oklahoma City - Boston 95:101, Orlando - Portland 114:128.

Zbláznil se? Američan dal soupeři za koš zezadu ránu pěstí do hlavy, klub ho vyhodil Zbláznil se? Američan dal soupeři za koš zezadu ránu pěstí do hlavy, klub ho vyhodil Čtěte zde