Janda odpočíval, uspěli Matura a Sedlák

ČTK
9. 3. 2006 21:46
Lillehammer - Český skokan na lyžích Jakub Janda nenastoupil do dnešní kvalifikace na závod Světového poháru v Lillehammeru, nicméně účast v hlavní části měl díky svému postavení v čele průběžného pořadí jistou. Společně s vedoucím závodníkem seriálu pronikli do elitní padesátky i Jan Matura a Borek Sedlák, Ondřej Vaculík skončil dva body za hranicí postupu.

Janda vede čtyři díly před koncem Světového poháru o 144 bodů před Jannem Ahonenem, jenž nestartoval v úterý v Kuopiu. Finský skokan, který se společně s českým reprezentantem dělil o vítězství na Turné čtyř můstků, dnes obsadil dvacáté místo výkonem 118 metrů.

Kvalifikaci vyhrál vítěz z Kuopia Andreas Küttel. Švýcarský závodník dopadl metr před stotřicetimetrovou hranici.