reklama

Jessica Kordová na turnaji vyměnila caddieho za přítele

Jessica Kordová našla svérázný recept, jak zlepšit svoji hru. Jessica Kordová našla svérázný recept, jak zlepšit svoji hru. autor: ČTK
Golfistka Jessica Kordová šokovala všechny spoluhráčky i diváky třetího ženského majoru sezon. Frustrovaná vlastní hrou vyhodila uprostřed US Open caddieho a místo něj angažovala svého přítele.

Southampton  - Golfistka Jessica Kordová šokovala všechny spoluhráčky i diváky třetího ženského majoru sezon. Frustrovaná vlastní hrou vyhodila uprostřed US Open caddieho a místo něj angažovala svého přítele, profesionálního hráče Johnny DelPreta.

Celé to proběhlo až neskutečně snadno. "Johnny, popadni bag a jdeme!" oznámila Kordová svému milému a tím se stal jejím caddiem.

Přítel pomohl

"Je to US Open, jeden z nejdůležitějších týdnů celého roku. Prostě jsme se neshodli a nebyla jsem v dobrém rozpoložení," vysvětlila výměnu caddieho dvacetiletá hráčka reprezentující USA. Vítězka loňského Australian Open byla po devíti jamkách na výsledku pět úderů nad par, s pomocí DelPreta se ve zbytku kola dostala na -1 a po třech dnech se dělí o šesté místo.

"Na prvních jamkách jsem byla hrozně nejistá, ale můj přítel-caddie mě hodně uklidnil," uvedla Kordová. Na vedoucí jihokorejskou hvězdu Pak In-pe, která suverénně míří za vítězstvím i na třetím letošním majoru, ztrácí jedenáct úderů. První golfistka světového žebříčku zatím zahrála 206 ran a turnaj vede o čtyři údery.

Ani Petr Korda nezahálí

Petr Korda, vítěz tenisového Australian Open z roku 1998, dělal caddieho Jessice v době, kdy byla ještě amatérkou. Nyní na US Open nosí bag své druhé dceři Nelly, která je ve 14 letech nejmladší účastnicí majoru v Southamptonu. Ta rovněž prošla cutem a s výsledkem 13 úderů nad par hřiště je na děleném 61. místě.

Počínání obou dcer na US Open sleduje celá Kordova rodina, také maminka Regina i dvanáctiletý syn Sebastian.

reklama