Jihostroj prohrál v předkole Ligy mistrů ve Finsku 0:3

8. 11. 2017 19:30
České Budějovice v domácí soutěži dominují, ale ve třetím předkole Ligy mistrů prohráli ve finské Sastamale 0:3 a postup se jim vzdálil.
Sebastián Gevert
Sebastián Gevert | Foto: ČTK

Sastamala - Volejbalistům Českých Budějovic nevyšel první zápas třetího předkola Ligy mistrů. Český šampion prohrál ve finské Sastamale 0:3 po setech 20:25, 22:25, 15:25 a v nedělní domácí odvetě potřebuje vyhrát 3:0 či 3:1 a případně i zlatý set, aby postoupil do skupiny elitní soutěže.

Podobný obrat se loni podařil liberecké Dukle, která ztratil první duel s Tiikeritem Kokkola ve Finsku 0:3, ale doma vyhrála 3:0 a ve zlatém setu 15:11.

Jihostroj sice v domácí extralize zatím neztratil ani set, ale ve Finsku se neprosadil. Svěřenci trenéra Reného Dvořáka hráli v první sadě vyrovnaně do stavu 15:15, jenže kazili servis, následně ztratili čtyři body a úvodní sadu už nezachránili.

Podobný průběh mělo druhé dějství. Jihostroj vedl nadějně 12:10, ale pak znovu utržil čtyři body v řadě. Ze stavu 16:19 dokázali hosté po Machově servisu snížit na 20:21, koncovku však lépe zvládl finský tým.

Do třetí sady vstoupili Jihočeši s mladíkem Šotolou na postu univerzála a rychle ztráceli 2:7. Chvilkově se zvedli, snížili na 9:10, ale pak už dominovala Sastamala. Její útok skvěle řídil nahrávač Mikko Esko, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem Finů.

Pokud Jihostroj v neděli zvládne odvetu, která začne v 18:00, dozví se soupeře pro skupinu při losování v Moskvě 17. listopadu. V případě neúspěchu bude hrát Pohár CEV.